Розробники TON вирішили обійти заборону суду щодо випуску токенів Gram

Група розробників програмного забезпечення TON Community Foundation вважають, що можна обійти рішення суду, адже заборону на запуск блокчейн-платформи отримав лише Telegram. Саме тому розробники обговорюють можливі шляхи запуску відкритої мережі TON поза месенджером Telegram.

Засновник групи та колишній менеджер з комунікацій TON Labs Федір Скуратов підкреслив, що уряд має обмежені повноваження щодо регулювання технологій з відкритим кодом. Адже можна заборонити конкретним особам або групам запускати код, однак неможливо обмежити його використання, якщо він знаходиться у вільному доступі, повідомило видання CoinDesk.

Код, необхідний для запуску TON, уже є в мережі, опублікований Telegram. Для запуску блокчейну знадобиться лише згенерувати першу партію транзакцій або генезис-блок, а також забезпечити принаймні 13 комп'ютерів, відомих як валідатори, для запуску мережі. Однак цінність такої мережі буде визначатися самими інвесторами.

Скуратов зауважив, що й досі триває обговорення того, що робити з токенами, які збиралися розповсюдити серед інвесторів та в команді Telegram. Адже приблизно половина інвесторів хоче повернути кошти на будь-яких умовах, а інші наполягають, аби Telegram придумав якийсь спосіб випустити токени.

Контекст. Попереднім рішенням Федеральний суд Південного округу штату Нью-Йорк заборонив передавати цифрові токени Gram інвесторам блокчейн-платформи TON, створеної Павлом Дуровим. Суд визнав криптовалюту цінними паперами і став на бік Комісії з цінних паперів та бірж (SEC).

Суд Південного округу штату Нью-Йорк пообіцяв винести вердикт у справі SEC проти Telegram до 30 квітня, бо саме на цей день було перенесено запуск блокчейну TON. Також суд продовжив заборону на випуск криптовалюти Gram. Якщо до дати запуску блокчейну заборону не знімуть, інвесторам повернуть гроші.

Telegram оскаржує характеристику своїх продуктів як «цінних паперів», тому не подавав жодних заяв про реєстрацію токена, оскільки це не передбачено законом. Telegram також звинувачує Комісію у довільному трактуванні закону.

Наприкінці грудня 2019-го з'явилася інформація про те, що засновник Telegram Павло Дуров дасть свідчення за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США проти розміщення валюти Gram 7 і 8 січня в Дубаї.

У січні 2020 року Комісія з цінних паперів і бірж США направила до суду нові документи проти Telegram, згідно з якими компанія продовжувала продавати токени Gram уже після закінчення ICO.

Читати на The Page