Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Суд повідомив, коли винесе рішення у справі про криптовалюту Gram

Суд Південного округу Нью-Йорка винесе вердикт у справі SEC проти Telegram до 30 квітня, адже саме на цей день було перенесено запуск блокчейну TON. Також суд продовжив заборону на випуск криптовалюти Gram. Якщо до дати запуску блокчейну заборону не знімуть, то інвесторам повернуть гроші.

Як повідомило видання The Daily Fintech, позиції сторін залишилися незмінними: Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) вважає Telegram платіжним засобом, а Gram – незаконно виданим цінним папером.

Суддя поцікавився, що буде, якщо засновники залишать TON та поїдуть на острови з грошима. На що адвокат Telegram відповів, що криптовалюта зможе існувати без засновників. Це підтверджується у тестовій мережі спільнотою TON, яка складається з 36 учасників блокчейну. Також суддя спитав, чи готовий проєкт загалом до реального запуску.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Захист стверджував, що тест Хауі, за допомогою якого визначають цінні папери, не підходить, якщо цифрові активи не впливають на рішення компанії. Крім того, Telegram не може нести відповідальність за схеми інвесторів, адже компанія змусила інвесторів підписати обмеження на продаж Gram до запуску TON.

Однак головним аргументом звинувачення у SEC було те, що Telegram порушив закон США про цінні папери та не зробив нічого, щоб вплинути на створення вторинного ринку або його обмежити.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Після того як суддя нагадав, що відмова від згоди Telegram на продовження заборони на випуск Gram означатиме, що суд ухвалить рішення тут і зараз, захист погодився на заборону випуску.

Контекст. Наприкінці 2017 року стало відомо, що Telegram Group збирається провести монетизацію месенджера з початку 2018 року. У січні 2018-го Telegram заявив про плани провести ICO. За підсумками двох закритих попередніх раундів розміщення токенів блокчейн-платформи TON месенджер залучив близько $1,7 млрд.

Угоди на купівлю припускали заборону для інвесторів на перепродаж токенів, але це не завадило виникненню вторинного ринку. SEC назвала ці дії Telegram «незареєстрованою пропозицією цінних паперів», у зв'язку з чим 11 жовтня 2019 року подала позов до Telegram Group Inc. та її філії Ton Issuer Inc. Регулятор направив вимогу, щоб суд визнав факт порушення, наклав штрафні санкції та стягнув кошти на користь держави.

Telegram оскаржує характеристику своїх продуктів як «цінних паперів», тому не подавав жодних заяв про реєстрацію токена, адже це не передбачено законом. Telegram також звинувачує Комісію в довільному трактуванні закону.

Наприкінці грудня 2019-го з'явилася інформація, що засновник Telegram Павло Дуров дасть свідчення за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США проти розміщення валюти Gram 7 і 8 січня в Дубаї.

У січні 2020 року Комісія з цінних паперів і бірж США направила до суду нові документи проти Telegram, згідно з якими компанія продовжувала продавати свої токени Gram вже після закінчення ICO.

Коментарі

Всі новини