Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

SEC надала докази махінацій з токенами Telegram

Фото: Shutterstock

Фото: Shutterstock

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC)

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) направила до суду нові документи проти Telegram, згідно з якими компанія продовжувала продавати свої токени Gram вже після закінчення ICO.

Регулятор прагне спростувати заяви Telegram, що необхідності дотримуватися вимоги щодо реєстрації його первинної пропозиції монет (ICO) не було, пише CoinDesk.

У документі SEC говориться, що інвестиційний фонд Da Vinci Capital і компанія Gem Limited запросили винагороду в $209,8 і $1,1 млн відповідно за «наступні продажі» угод на покупку токенов вже після завершення ICO 29 березня 2019, в ході якого були розміщені токени Gram .

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

SEC надала рахунку, згідно з якими 20 червня 2018 року Da Vinci Capital продав Gram на більш ніж $ 2 млн фонду ITI Funds, керованого його портфельною компанією. Gem Limited 2 липня 2018 року продало токени на 7,2 млн євро фірмі Goliat Solutions і ще на $ 4,5 млн — Space Investments Limited.

«Ці документи підривають аргументи Telegram, згідно з якими пропозиція проводилося на виняткових умовах відповідно до положення «D». Telegram або залучив більше $1,7 млрд в рамках кампанії, як він заявляє, на виняткових умовах, або не залучив $1,7 млрд к 29 березня 2018 року і згодом збирав кошти через андеррайтерів», — йдеться в заяві SEC.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Згідно з позицією Telegram, їх розміщення не підпадає під реєстраційні вимоги відповідно до положення «D». Представники Telegram вважають, що виплати були комісіями за посередницькі послуги для осіб, які не є громадянами США.

Положення «D» вимагає, щоб емітент вжив усіх заходів і отримав упевненість, що покупці токенів не виступають андеррайтерами, тобто не продають їх замість емітента з подальшою виплатою їм комісійних. Як стверджує регулятор, компанії, які звернулися до Telegram, робили саме так.

Контекст. В кінці 2017 року стало відомо, що Telegram Group збирається зайнятися монетизацією месенджера з початку 2018 року. У січні 2018 року Telegram заявив про плани провести ICO. За підсумками двох закритих попередніх раундів розміщення токенів блокчейн-платформи TON месенджер залучив близько $1,7 млрд.

Угоди на купівлю припускали заборону для інвесторів на перепродаж токенов, але це не завадило виникненню вторинного ринку. SEC назвала ці дії Telegram «незареєстрованою пропозицією цінних паперів». У зв'язку з чим подала позов до Telegram Group Inc. і її філії Ton Issuer Inc. 11 жовтня 2019 року. Регулятор вимагає, щоб суд визнав факт порушення, наклав штрафні санкції і стягнув кошти на користь держави.

Telegram оскаржує характеристику своїх продуктів як «цінних паперів» тому не подавав жодних заяв про реєстрацію токена, тому що це не було потрібно за законом. Telegram також звинувачує Комісію в довільному трактуванні закону.

В кінці грудня 2019 з'явилася інформація, що засновник Telegram Павло Дуров дасть свідчення за позовом Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) проти розміщення валюти Gram 7 і 8 січня в Дубаї.

Коментарі

Всі новини