Facebook Pixel

Казахстан заарештував майно «Роскосмосу». Розповідаємо основні версії чому

Казахстан заарештував майно «Роскосмосу». Йдеться про майно головного оператора російських космодромів — Центру експлуатації наземної космічної інфраструктури. Про це повідомляє KZ24.

Служба приставів Казахстану заборонила Центру виводити активи з країни, а її керівнику — залишати республіку до закінчення слідчих дій.

Формальним приводом для цього стала заборгованість 13,5 млрд тенге (приблизно $29,6 млн) перед АТ «Спільне казахстансько-російське підприємство «Байтерек». Заборгованість виникла внаслідок проведення робіт з оцінки впливу на довкілля ракети «Союз-5».

Однак основною причиною таких дій багато хто називає «некоректну поведінку» та різкі висловлювання нового глави «Роскосмосу» Юрія Борисова. Це почалося ще у 2022 році, коли зайшла мова про перенесення строків будівництва нового стартового майданчика для ракети «Союз-5» на пів року. Борисов чимало критикував затримки запуску стартового майданчика, зокрема, міністра зв'язку РК Багдата Мусіна, який займається космічним напрямком у Казахстані.

Зі свого боку Багдат Мусін називає критику Юрія Борисова «дипломатичним прорахунком». Джерела видання пояснили, що Мусін використовує ситуацію для власного піару.

Quote«Очевидно, що він має непогані навички «підкилимної дипломатії». Про це говорить його стрімке зростання кар'єрними сходами, а також схильність до надмірних театральних випадів. Наш народ любить політиків, які показують Росії свою незалежність, і Мусін радий укотре пограти на публіку, розігравши карту незалежності», — йдеться в повідомленні.

Дії посадовців можуть призвести до серйозного удару по всій двосторонній космічній і дослідній програмі.

Контекст. Спільне казахстансько-російське підприємство «Байтерек» було створено у 2005 році для реалізації спільної програми освоєння космосу. Вона передбачала перехід використання екологічно чистих ракет-носіїв замість ракет на небезпечному гептилі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉