Facebook Pixel

Топ-менеджер російської космічної галузі втік за кордон і звідти звільнився

Гендиректор науково-дослідного інституту космічного приладобудування, що розробляє радіоапаратуру та електроніку, Юрій Яскін під приводом відрядження поїхав до Європи, але звідти так і не повернувся, надіславши лише заяву про звільнення. Причина його від’їзду аудит підприємства «Роскосмос». Тепер перевірятимуть і Яскіна, але вже не тільки держкорпорація, а й ФСБ, повідомило джерело «Комерсанта» у правоохоронних органах. 

У держкорпорації виданню підтвердили факт звільнення Яскіна, уточнивши, що він залишив свою посаду 17 квітня. А 13 травня гендиректор «Об’єднаної ракетно-космічної корпорації» Андрій Жерегеля представив замість Яскіна нового керівника Олексія Шашкова. Жерегеля підкреслив, що, незважаючи на кадрове рокіровання, «ніяких революцій на підприємстві проводити не планується».

Один із співбесідників видання припустив, що колишній гендиректор підприємства втік, тому що боявся розкриття фактів розкрадання бюджетних коштів. Тепер «Роскосмос» та ФСБ з’ясовуватимуть мотиви, якими керувався Яскін, що зараз нібито перебуває у Греції. 

Побоювання Яскіна були, мабуть, небезпідставними: ще в лютому «РІА Новини» повідомляло, що за матеріалами внутрішніх перевірок «Роскосмосу» порушено і розслідуються 14 кримінальних справ. Про необхідність проведення тотального аудиту підприємств космічної промисловості говорилось на одному з розширених засідань Радбезу на чолі з президентом Володимиром Путіним, додало високопоставлене джерело видання в уряді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉