Facebook Pixel

Росіяни майже зупинили рух українських кораблів в рамках «зернової ініціативи»

В кінці січня 2023 року добова кількість виходів суден із українським зерном у рамках коридору впала до 2,5 на добу. Це найнижчий показник за час існування «зернової ініціативи», повідомили в Мінагрополітики.

Упродовж січня 2023 року кількість виходів суден із українських портів трималася на рівні 2,7, тобто в середньому по 2-3 кораблі в день. Це вважалося одним з найнижчих показників «зернової ініціативи». Проте в кінці січня ситуація стала погіршуватися, а добова кількість суден впала до 2,5. Це антирекордний показник, зумовлений штучним блокуванням роботи зернового коридору з боку російських інспекторів.

Середній тоннаж відправок на одному судні в січні зберігся на рівні 37 тис. тонн, що є найкращим показником за час роботи коридору. Але на загальної картини з відправками у січні це не покращило. З початку 2023 року коридором виїхало лише 2,4 млн тонн збіжжя, тоді як у вересні та жовтні це було понад 4 млн тонн. Пшениці у січні відправлено 540 тис. тонн, з них до Африки – 61 тис. тонн.

Як додають в міністерстві, всього в рамках зернової ініціативи Україна відправила 675 суден із вантажем в 18,4 млн тонн. Частка Африки становить 2,3 млн тонн, Азії – 5,1 млн тонн, Європи – 7,5 млн тонн, Близького Сходу – 3,4 млн тонн.

Нагадаємо, 22 січня четверте судно в рамках програми #GrainFromUkraine вийшло з порту Чорноморська. Балкер AMIRA HANA доправить до порту Джибуті 30 тис. тонн пшениці, а звідти українське доставлять до Ефіопії, мешканці якої потерпають від голоду.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉