Facebook Pixel

Росія продає вкрадене в України зерно в Туреччину — Financial Times

Росія намагається незаконно продавати Туреччині вкрадене в України зерно. Про це свідчить нове розслідування The Financial Times.

Зокрема, було зафіксовано вивезення російськими окупантами українського збіжжя з Запорізької області, яка є одним із основних зернових та переробних регіонів України.

Розслідування FT розкрило тіньову схему вивезення приватними компаніями вкраденого українського зерна з окупованих територій. Зокрема, видання отримало доступ до документів (квитанції та сертифікатами про походження зерна), які свідчать про вивезення з окупованих територій Запорізької області зерна на світовий ринок. Це підтверджують і супутникові дані.

Як відомо, колаборанти на окупованих територіях змогли заволодіти 1,5 млн тонн зерна. Для продажу викраденого збіжжя вони створювали нові так звані державні компанії». Прибуток від продажу зерна повинні були отримувати ці «державні компанії», однак після визнання рф Запорізької області частиною росії, весь прибуток буде отримувати москва.

Quote«Вони придумали уряд, а потім придумали і цю компанію. . . стверджуючи, що вона займатиметься закупівлею зерна. Вони захопили наші складські приміщення. . . І зараз вони там займаються так званим бізнесом», – розповів підприємець в окупованому Бердянську, який мав склав у місцевому порту.

Вивозили вкладене українське зерно сирійські кораблі. Одним з них було судно Pawell. Цікаво, що сирійські кораблі дуже часто прибувають до окупованих українських портів та вивозять наше зерно.

Щодо того, чи купувала Туреччина в росії українське зерно, точно невідомо. Цілком імовірно, що турецькі покупці відмовилися від угоди через побоювання, що після цього відносини Туреччини з Україною зіпсуються. Люді, які продавали вкрадене українське зерно стверджували, що «мали проблеми з продажем у Туреччині».

Російська сторона ж стверджує, що зерно Туреччині продавала, однак запевняє, що воно не було привезене з окупованого Бердянська.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉