Рівень глибокої бідності в Україні зріс у 7 разів за час повномасштабної війни

Рівень глибокої бідності в Україні зріс у 7 разів за два роки. Фото: Frank Hammerschmidt/dpa/picture alliance

Попри зростання заробітних плат в Україні, рівень бідності також збільшується. За два роки після початку повномасштабного вторгнення РФ бідність в країні зросла в 1,7 раза, а глибока бідність, тобто кількість людей, що опинилися на межі виживання, збільшилася в 7 разів. Про це сказала докторка економічних наук, завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько в ефірі «Громадського радіо».

Експертка послалася на дані макроекономічного та монетарного огляду Національного банку України, згідно з якими у 2024 році спостерігається зростання заробітних плат у реальному вимірі. У третьому кварталі минулого року номінальні зарплати збільшилися на 22,3%, а реальні — на 14,2%. Крім того, з 1 квітня 2024 року мінімальна зарплата була підвищена з 7100 грн до 8000 грн.

Мінімальна пенсія залишалася на рівні 2361 грн, що є надто низьким для людей похилого віку, які не працюють і не мають підтримки родичів, зазначає Черенько. Вона зазначила, що з 2022 по 2023 рік рівень бідності в Україні збільшився в 1,7 раза, що, з огляду на ситуацію війни, не є критичним для країни. Кількість людей, які перебувають на межі фізіологічного виживання, збільшилася у 7 разів — з 1,3% у 2021 році до 8,8% у 2023 році.

«Тобто ситуація сьогодні критична навіть не для тих, хто працює, а для тих, хто не має допомоги від родичів і живе не мінімальні соціальні трансферти», — каже науковиця.

Читати на The Page