Пандемія коронавірусу спричинила колапс на ринках країн, що розвиваються (Emerging Markets) — це найгірший початок року за всю історію початку класифікації таких ринків з 1988 року. Через поширення коронавірусу та падіння цін на нафту знизилася капіталізація ринків, що розвиваються майже на $5 трлн. Загалом на понад 40% впали цінні папери на ринках Колумбії, Греції та низки інших країн.
Валюти Мексики та Колумбії, економіка яких залежать від нафти, впали більш, ніж на 20%. Бразильський реал станом на 9 березня впав на 2%, згодом після падіння цін на нафту курс впав ще майже на 7%, передає Bloomberg.
Бразилія за останні роки пережила гіперінфляцію, завдяки чому роздрібні інвестори пішли на фондовий ринок, для більшості з них подібна криза — вперше. Минулого року вони зайняли 18% усіх торгових операцій.
Єдиний спосіб вплинути на ринки для бразильських регуляторів — кредитно-грошова політика. Однак, зниження ставки спричинить ще більший тиск на реал та погіршить покупну спроможність бразильців.
Контекст. Уряд Австралії та австралійський центробанк збираються влити близько $56 млрд у економіку, щоб пом'якшити наслідки пандемії коронавірусу. Резервний банк Австралії знизив відсоткові ставки до рекордно низького рівня 0,25%, а уряд повідомив про надання кредиту $15 млрд для малих та середніх кредиторів. Резервний банк надасть кредитний пакет для банків у розмірі $90 млрд.
Обіцянки урядів європейських країн та США щодо фінансової підтримки компаній у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу не запобігли падінню фондових індексів країн. На закритті торгів у середу, 18 березня, Dow Jones впав нижче за 20 тис. пунктів вперше з лютого 2017 року.