Facebook Pixel

Річард Бренсон позбавляється акцій Virgin Galactic через кризу COVID-19

Засновник Virgin Galactic Holdings Inc. Річард Бренсон знову використав свій найбільший актив для підтримки бізнес-імперії, що постраждала від пандемійних обмежень і продав 15,6 млн. акцій — близько 6% акцій компанії.

За словами представника Virgin Group, виручені кошти підуть на підтримку бізнесу Бренсона у сфері подорожей та відпочинку, а також на розвиток нових і наявних підприємств, передає bnnbloomberg.

Тепер у володінні британця залишилося 11,9% акцій компанії, яка займається подорожами в космос. Проте 71-річний мільярдер залишається найбільшим акціонером Virgin Galactic із пакетом акцій на суму майже $600 млн з огляду на ціну його акцій на момент закриття в понеділок.

Чамат Паліхапітія (Chamath Palihapitiya), голова та другий великий власник компанії, у березні продав акцій Virgin Galactic на суму $213 млн.

Причини невдачі Virgin Galactic

Акції Virgin Galactic впали на 20% цього року, частково через затримки з початком її комерційних рейсів. Однак вартість акцій компанії, як і раніше, на 60% вища з моменту, коли вона розпочала публічну діяльність після злиття у 2019 році з активами Паліхапітії.

Згідно з даними Bloomberg, із початку кризи COVID-19 Бренсон позбувся акцій своєї компанії вже більш ніж на $1 млрд. У квітні 2021 року він продав цінних паперів на $150 млн, у серпні 2021-го — ще на $300 млн і ось тепер — іще на $300 млн.

Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, власний капітал Бренсона становить близько $6 млрд.

Virgin Galactic, що базується в місті Лас-Крусес штату Нью-Мексико, планує в 2023 році запускати в космос комерційні польоти тричі на місяць.

Бренсон заснував бренд Virgin у 1970 році як роздрібного поштового продавця. З того часу цей бренд об'єднує понад 40 підприємств у всьому світі — від лейблів до компаній безалкогольних напоїв та британського банку Virgin Money UK Plc.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉