Facebook Pixel

Американський регулятор заборонив Бренсону космічні польоти

Американський регулятор заборонив Virgin Galactic літати в космос. Фото: Virgin Galactic

Американський регулятор заборонив Virgin Galactic літати в космос. Фото: Virgin Galactic

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) заборонило космічному кораблю компанії Virgin Galactic мільярдера Річарда Бренсона здійснювати польоти. Космоплан Unity-22 11 липня відхилився від раніше встановленого маршруту, що й стало причиною заборони польотів.

Заборона діятиме до закінчення розслідування, розпочатого FAA. Регулятор наразі перевіряє обставини польоту 11 липня із сером Річардом і ще п'ятьма людьми на борту, передає CNBC.

У FAA заявили, що Virgin Galactic не може відновлювати польоти корабля типу SpaceShipTwo, до якого належить Unity-22, поки FAA не схвалить остаточний звіт за результатами розслідування події або не дійде висновку, що складнощі, які призвели до події, не загрожують суспільній безпеці.

Telegram Logo

У Virgin Galactic заявили, що співпрацюють із FAA в межах цього розслідування. За словами представників компанії, причиною відхилення став вітер, на який пілоти корабля належно відреагували. Загалом усе відбувалося в штатному режимі.

Новий політ Virgin Galactic запланувала на кінець вересня — початок жовтня, однак через розслідування він може не відбутися.

Контекст. Бренсон полетів у космос 11 липня. Політ тривав майже дві години та закінчився успішно. Корабель Unity-22 піднявся на висоту 80 км. Крім Бренсона на борту перебували два пілоти та ще три фахівці.

Конкурент британського мільярдера Джефф Безос злітав у космос 20 липня на кораблі New Shepard, який побудувала його компанія Blue Origin. Політ тривав 11 хвилин.

Однак Безос не визнав політ Бренсона космічним, оскільки космоплан Virgin Galactic не перетнув 100-кілометрову позначку — так звану лінію Кармана, умовну межу між атмосферою Землі та космосом. Утім, Федеральне авіаційне управління США (FAA) вважає, що межа з космосом проходить на відстані 80,4 км над рівнем моря.

Коментарі

Всі новини