Facebook Pixel

Зеленський очікує від Верховної Ради відкриття реєстру електронних декларацій у вересні

Верховна Рада має проголосувати за закон щодо електронного декларування з негайним відкриттям реєстру декларацій у вересні.

Про це сказав у відеозверненні у вівторок президент України Володимир Зеленський, повідомляє Інтерфакс.Україна.

Quote«Очікую нового голосування з позитивом щодо негайного відкриття реєстру декларацій. Уже у вересні таке рішення має бути. Як, до речі, і щодо законопроєкту про РЕР — політично значущих персон», — сказав Зеленський.
QuoteІ це, наголосив він, «питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й наших переговорів з Євросоюзом щодо вступу. Новий історичний крок між Україною та ЄС має відбутися цього року. І всі гілки державної влади в Україні повинні спрацювати на цей крок».

Нагадаємо, що 12 вересня Президент України Володимир Зеленський ветував закон №9534 про відновлення електронних декларацій. Причинами, на його думку, стали неприйнятні обмеження закону.

Що відомо про ветований Зеленським законопроєкт про відновлення декларування

5 вересня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №9534 про відновлення декларування для чиновників. Тоді його підтримали 329 парламентарів.

Але найголовніша правка до законопроєкту не набрала достатньої кількості голосів. Лише 199 нардепів підтримали відкриття декларацій. Причому за це не проголосувала половина пропрезидентської фракції «Слуга народу».

Водночас ВР проголосувала за три правки:

  • Уточнення переліку посадових осіб юридичної особи публічного права, які підпадають під антикорупційне законодавство.
  • Якщо майно вказане в одному розділі, але не вказане в іншому, то це не є злочином.
  • Майно, яке декларується декілька років, не може перевірятися повторно.

Нагадаємо, НАБУ в жовтні 2020 року закрило реєстр електронних декларацій. Після повномасштабного вторгнення обов’язкове декларування статків для посадовців взагалі було припинено, а зараз це заважає антикорупційним органам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉