Рейтинг Зеленського і партій, ставлення до ЄС, НАТО та Росії: опитування «Соцису»

Президент Володимир Зеленський. Фото: сайт глави держави

Президент Володимир Зеленський. Фото: сайт глави держави

Якби вибори президента України відбулися найближчим часом, то за нинішнього президента Володимира Зеленського проголосували б 30,1% з тих, хто буде йти на вибори і вже визначився зі своїм рішенням. Про це йдеться в соціологічному дослідженні центру Socis «Соціально-політична ситуація в Україні».

Друге місце на виборах посів би нардеп і лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко (майже 19% голосів), третє — лідер партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко (14%), четверте — голова партії «Сила і честь» Ігор Смешко (8,5%), п'яте — лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, за інших проголосували б менше 4%.

Telegram Logo

Рейтинг партій

Якби незабаром пройшли вибори до Верховної Ради, то найбільше голосів від тих, хто б пішов голосувати і визначився з вибором, респонденти віддали б за партію «Слуга народу» (23,3%), за «Європейську солідарність» — 18, 4%, за «Опозиційну платформу — за життя» — 14,3%, за «Батьківщину» — 8,3%. Решта мали б менше 5% голосів.

Чи у правильному напрямку рухається країна і хто за це відповідальний?

Майже 60% респондентів вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку, 23,6% ؅ вважають навпаки, а майже 17% відмовилися відповідати на це питання.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас понад 33% опитаних думають, що за соціально-економічну ситуацію в Україні відповідає Зеленський, 28% думають, що уряд країни, майже 17% — що Верховна Рада.

Вступ України в ЄС і НАТО

Якщо найближчим часом в Україні відбувся б референдум щодо вступу в Європейський Союз, то «за» проголосували б майже 60% респондентів, 27% були б проти, а понад 5% і зовсім не брали участь в ньому.

За вступ до НАТО на референдумі проголосували б 52,5% опитаних, понад 30% були б проти понад 5% не брали б участі в ньому.

Ставлення українців до Росії

54,6% опитаних стверджують, що Росія — це агресор, який загрожує існуванню України як держави і від якого потрібно захищатися і не підтримувати ніяких відносин, понад 26% респондентів проголосували за те, що Росія — звичайна сусідська держава, з якою потрібно підтримувати такі ж відносини, як і з іншими країнами, понад 8% заявили, що Росія — братська держава України, з якою необхідно розвивати дружні відносини.


Socis проводив опитування з 18 по 28 вересня 2020 року всій Україні. Виняток автономна республіка Крим і тимчасово непідконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей. Центр опитав 2 тис. респондентів, які старші 18 років методом телефонного опитування.


Контекст. Згідно з результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», діяльністю Зеленського незадоволені 57% опитаних, а 35% — задоволені. Серед органів центральної влади опитані найбільше незадоволені роботою уряду — 73% і Верховної Ради — 76%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини