Facebook Pixel

У США галузевий регулятор звинуватив Facebook у необгрунтованому блокуванні акаунтів

Федеральна торгова комісія США (FTC) виступила з критикою Facebook. Регулятор звинуватив соцмережу в несправедливому блокуванні акаунтів дослідників з Нью-Йоркського університету. Про це повідомило агентство Reuters.

Команда вчених Ad Observatory вивчала механізми поширення політичної реклами в Facebook. В результаті адміністрація соцмережі заблокувала акаунти всіх учасників команди, пославшись на рекомендації FTC.

Директор з управління продуктами Facebook Майк Кларк назвав причиною блокування неприпустимість неузгодженого збору даних користувачів соцмережі. Інші представники компанії послалися на відповідний наказ FTC, який вимагає створення правил для програми забезпечення конфіденційності. Ці правила нібито і порушили дослідники.

Після цього FTC розкритикувала Facebook за заяви, які вводять в оману, щодо пояснень, чому вона відключила облікові записи дослідників.

«Хоча в нашу задачу не входить вирішення індивідуальних суперечок між Facebook і третіми сторонами, ми сподіваємося, що компанія не буде посилатися на нас як привід для досягнення інших цілей», — заявив Сем Левін, керівник бюро з захисту прав споживачів в FTC.

Контекст. Раніше Facebook заплатила рекордний штраф в розмірі $5 млрд, після чого погодилася дозволити розслідування FTC щодо своєї політики конфіденційності та посилити захист даних користувачів .

У грудні FTC подала до суду на Facebook за звинуваченням в порушенні антимонопольного законодавства. Скаргу було відхилено, але у регулятора є термін для її повторної подачі — 19 серпня.

У комітеті з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу США 25 березня завершилися слухання щодо дезінформації в соцмережах, зокрема, про коронавірус, вибори президента країни в листопаді 2020 року і інше. Cлухання за участю глави Facebook Марка Цукерберга, глави Twitter Джека Дорсі і Google Сундара Пічаї тривали близько п'яти годин.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉