Facebook Pixel

Путін назвав критичний рівень ціни нафти для Росії

Макроекономічна політика Росії на 2020 рік розрахована виходячи з ціни нафти марки Brent в розмірі $42,4 за барель.

Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час зустрічі з міністрами російского уряду і представниками нафтогазових компаній, передає S&P Global Platts.

«Хочу підкреслити, що для російського бюджету, для нашої економіки поточні ціни на нафту є прийнятними. Нагадаю, що цього року в якості базового рівня нашої макроекономічної політики ми взяли ціну на нафту марки Brent в розмірі $42,4 за барель», — заявив президент РФ.

Telegram Logo

За його словами, РФ має достатній розмір резервів для забезпечення стабільності й виконання зобов'язань за можливого погіршення ситуації в світовій економіці.

Ф'ючерси на сиру нафту встановилися на нових 14-місячних мінімумах через спад у світовій економіці, який посилився з поширенням епідемії COVID-19. Північноморська суміш Brent торгується трохи вище $50 за барель. Квітневий контракт техаської WTI коштує $45,3 за барель.

Контекст. Росія ще не оприлюднила свою позицію щодо угоди ОПЕК+, засідання якої пройде у Відні 5-6 березня для обговорення ситуації на ринку і наступних дій. Раніше російські виробники нафти зазначали, що вони будуть готові продовжити діючу угоду до кінця другого кварталу, але не хочуть збільшувати квоту скорочення видобутку. Чинна угода про скорочення поставок на 1,7 млн барелів на день закінчується наприкінці березня. Деякі учасники угоди закликали до більш глибокого скорочення у відповідь на кризу в світовій економіці, що посилюється.

Управління енергетичної інформації США очікує, що зростання попиту на нафту 2020 року складе 1,03 млн барелів на добу, водночас Міжнародне енергетичне агентство прогнозує зростання у 830 тис. барелів на добу. Інвестиційний банк Goldman Sachs скоротив свій прогноз до 600 тис. барелів на добу, а S&P Global Platts Analytics очікує зростання попиту на 860 тис. барелів на добу. ОПЕК знизила прогноз щодо попиту на нафту цього році на 0,23 млн барелів на добу — з 1,22 млн барелів до 0,99 млн барелів через різке падіння споживання палива в Китаї на тлі епідемії коронавірусу.

Коментарі

Всі новини