Сьогодні, 22 серпня, президент Володимир Зеленський і канцлер ФРН Ангела Меркель провели закриті переговори. Після цього вони вийшли до преси на брифінг.
Зеленський сказав, що пріоритетною темою переговорів був Донбас. Основою мирного плану повинні бути «кластери» і «паризький порядок денний». Згадав, що потрібен обмін полоненими.
По «Північному потоку — 2» він повторив, що це — енергетична зброя, яка буде використовуватися для дестабілізації ситуації в Україні і в Європі.
Сказав, що Україна приєднається до «європейського зеленого курсу» (про що йдеться в меморандумі Байдена і Меркель по «СП-2»).
За словами Зеленського, договір про продовження транзиту після 2024 року зі Меркель обговорювався. Але звучали поки «загальні речі». Президент сподівається, що буде знати більше після переговорів з міністрами енергетики США та Німеччини, які пройдуть під час «Кримської платформи».
Меркель заявила про те, що Берлін зацікавлений в якнайшвидшому продовженні договору про транзит газу через територію України на тлі завершення будівництва «Північного потоку — 2».

Меркель згадала Нормандський формат. «Тут ми не йдемо вперед, на жаль», — констатувала вона. Канцлер вважає, що потрібна зустріч на вищому рівні, щоб розробити порядок денний.
Вона назвала Росію учасником конфлікту на Донбасі, тому «правильно, що Україна відмовляється вести переговори з представниками сепаратистів».
Україна повинна бути готовою до зменшення транзиту газу, якщо його споживання в Європі впаде, попередила Меркель. Раніше про це говорив і президент РФ Володимир Путін.
Тому Києву потрібно займатися виробництвом водню і «зеленої» енергетикою, вважає канцлер.
Зеленський на це сказав, що «зелена» енергія і водень — це робота на дальню перспективу, а «Північний потік — 2» почне працювати вже зараз.
На питання журналістів про компенсації Україні після запуску «СП-2» Меркель відповіла, що газопровід ще не запущений, мло запустять — тоді і поговоримо.
Додатково. Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін 20 серпня провели переговори. Їхня зустріч тривала близько трьох годин. Теми України та Афганістану були головними на зустрічі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також