Facebook Pixel

Про що говорили Зеленський і Меркель після своєї зустрічі

22 серпня Зеленський і Меркель провели переговори. Фото: стоп-кадр відео

22 серпня Зеленський і Меркель провели переговори. Фото: стоп-кадр відео

Сьогодні, 22 серпня, президент Володимир Зеленський і канцлер ФРН Ангела Меркель провели закриті переговори. Після цього вони вийшли до преси на брифінг.

Зеленський сказав, що пріоритетною темою переговорів був Донбас. Основою мирного плану повинні бути «кластери» і «паризький порядок денний». Згадав, що потрібен обмін полоненими.

Telegram Logo

По «Північному потоку — 2» він повторив, що це — енергетична зброя, яка буде використовуватися для дестабілізації ситуації в Україні і в Європі.

Сказав, що Україна приєднається до «європейського зеленого курсу» (про що йдеться в меморандумі Байдена і Меркель по «СП-2»).

За словами Зеленського, договір про продовження транзиту після 2024 року зі Меркель обговорювався. Але звучали поки «загальні речі». Президент сподівається, що буде знати більше після переговорів з міністрами енергетики США та Німеччини, які пройдуть під час «Кримської платформи».

Меркель заявила про те, що Берлін зацікавлений в якнайшвидшому продовженні договору про транзит газу через територію України на тлі завершення будівництва «Північного потоку — 2».

Меркель згадала Нормандський формат. «Тут ми не йдемо вперед, на жаль», — констатувала вона. Канцлер вважає, що потрібна зустріч на вищому рівні, щоб розробити порядок денний.

Вона назвала Росію учасником конфлікту на Донбасі, тому «правильно, що Україна відмовляється вести переговори з представниками сепаратистів».

Україна повинна бути готовою до зменшення транзиту газу, якщо його споживання в Європі впаде, попередила Меркель. Раніше про це говорив і президент РФ Володимир Путін.

Тому Києву потрібно займатися виробництвом водню і «зеленої» енергетикою, вважає канцлер.

Зеленський на це сказав, що «зелена» енергія і водень — це робота на дальню перспективу, а «Північний потік — 2» почне працювати вже зараз.

На питання журналістів про компенсації Україні після запуску «СП-2» Меркель відповіла, що газопровід ще не запущений, мло запустять — тоді і поговоримо.

Додатково. Канцлер ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін 20 серпня провели переговори. Їхня зустріч тривала близько трьох годин. Теми України та Афганістану були головними на зустрічі.

Коментарі

Всі новини