Facebook Pixel

Що Меркель і Путін говорили про Україну після своєї зустрічі

Канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін. Фото: стоп-кадр відео

Канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін. Фото: стоп-кадр відео

Канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін сьогодні, 20 серпня, провели переговори. Їхня зустріч тривала близько трьох годин. Після неї переговорники виступили перед журналістами.

Теми України та Афганістану були головними на зустрічі.

Telegram Logo

Що говорили про транзит газу через Україну

Меркель висловилася за продовження Росією договору з Україною про транзит російського газу після 2024 року.

РФ готова продовжувати транзит газу через Україну після 2024 року, але повинна розуміти, скільки закуповуватимуть в Європі, заявив Путін. Він додав, що транзит газу через Україну залежатиме від контрактів на поставки і стану української ГТС.

Путін також запевнив Меркель, що Росія виконуватиме домовленості з українського транзиту навіть після її відходу з поста канцлера.

За словами президента РФ, будівництво «Північного потоку – 2» наближається до завершення, залишилося 15 км морем.

Що говорили про Донбас

Канцлерка заявила, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України. За словами Меркель:

  • у процесі врегулювання в Україні спостерігається стагнація, процес необхідно пожвавити;
  • прогрес у реалізації Мінських угод не на тому рівні, на якому його хотілося б бачити, але цей формат потрібно берегти;
  • нормандський формат є єдиним можливим майданчиком для обговорення ситуації на південному сході України.

Росія просить канцлерку ФРН Ангелу Меркель напередодні її візиту до Києва вплинути на українську владу в плані виконання своїх зобов'язань, сказав Путін.

«Складається враження, що керівництво України вирішило в принципі відмовитися від мирного вирішення ситуації», — пояснив він.

«Не може не турбувати й те, що в Україні був ухвалений цілий ряд законів і підзаконних актів, які по своїй суті суперечать Мінським угодам», — зазначив Путін. Він додав, що прийняття в Україні нового закону про перехідний період на Донбасі « означатиме вихід Києва з «Мінська-2 ».

Додатково. Канцлерка Ангела Меркель 22 серпня відвідає Україну востаннє перед тим, як піти з посади. У нашій країні їй президент Володимир Зеленський вручить орден Свободи; також вона зустрінеться з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Коментарі

Всі новини