Приватбанк «пробачив» боржникам $1,3 млрд

Фото: facebook НБУ

Фото: facebook НБУ

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі другий місяць поспіль суттєво знижується і на 1 листопада досягла рівня 43,4% з 45,6% за підсумками жовтня.

Як повідомляється, на цей раз зниження NPL пройшло за рахунок списання з балансу державним Приватбанком 38 млрд грн (еквівалент $1,3 млрд), під які були раніше сформовані 100% резервів.

«Внаслідок частка проблемних активів у Приватбанку знизилася з 79,2% до 76,7%. Інші державні банки також продовжують роботу щодо підвищення якості своїх портфелів. У жовтні частка NPL в їхніх портфелях знизилася з 43,5% до 42,9%», — сказано в повідомленні.

Telegram Logo

Списання NPL є одним із основних заходів у рамках трирічних планів скорочення обсягів проблемних кредитів у державних банках, схвалених Радою з фінансової стабільності. Зазначеними планами передбачено скорочення портфеля NPL державних банків на 305 млрд грн протягом трьох років.

В НБУ також нагадують, що списання не означає прощення боргів — банки продовжать роботу по їхньому стягненню.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Державний Укрексімбанк 30 вересня списав непрацюючі кредити на 17 млрд грн. Протягом наступних трьох років банк планує списати ще 39 млрд грн.

Також державний Ощадбанк у I півріччі списав NPL в обсязі 22 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини