Банки спишуть населенню й бізнесу 300 млрд грн прострочених кредитів

Рада з фінансової стабільності затвердила план скорочення портфеля прострочених кредитів і позик, що не працюють (NPL), у державних банках на 305 млрд грн упродовж трьох років.

Про це йдеться в п'ятому «Звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності» з серпня 2019 року по липень 2020 року, повідомляє пресслужба НБУ.

Очистити баланси держбанків планується завдяки таким діям, як-от:

  • списання з балансу проблемних кредитів, зарезервованих на 100%, за умови збереження роботи банків щодо стягнення з боржників;
  • реструктуризація життєздатних кредитів;
  • стягнення заставного майна з подальшою реалізацією;
  • продаж або переуступлення прав вимоги за проблемними портфелями.
Telegram Logo

Боргові ризики вдалося мінімізувати за сприяння Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних донорів.

NPL (Non-performing loan) — «позика, що непрацює». До такої категорії належать кредити, виплати відсотків і основного боргу за якими прострочено на 90 днів і більше.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

За підсумками I півріччя 2020 року українські банки скоротили обсяг NPL на 6,1 млрд грн. Банки в державній власності лідирують за обсягами прострочення на своїх балансах. Станом на 1 липня їхня частка становила 63,1% загального обсягу виданих кредитів.

Найбільший обсяг NPL у держбанках сконцентровано в таких секторах економіки, як-от торгівля, виробництво продукції хімічної промисловості, харчових продуктів і металургії.

За підсумками I півріччя 2019 року держбанки зменшили заборгованість за NPL на 3,5 млрд грн і здійснили реструктуризацію на 10,6 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини