Попит на споживчі кредити (за кількістю заявок) у квітні впав приблизно на 70%, як порівняти з лютим. На кінець травня падіння зменшилося до 50%, ринок кредитування поступово оживає. Про це розповів Володимир Мудрий, член правління «ОТП банку».
«Ліквідності зараз у банківській системі вдосталь. І ми, чесно кажучи, шукаємо, куди її розмістити. Жодної програми споживчого кредитування ми не закрили. Є безкоштовні розстрочки, що користуються популярністю у населення, є кредитування придбання автомобілів, нерухомості. Усі ці програми працюють. Що трохи змінилося, так це ризик-підхід», – сказав банкір.
На оцінку ризиків вплинула епідемія коронавірусу та пов'язані з нею карантинні обмеження, зміни в економіці. Це є додатковим чинником, який доводиться враховувати, оцінюючи можливість позичальника обслуговувати та виплачувати кредит.

«Наприклад, у людини середня заробітна плата 10 тис. грн. І якщо до кризи ми були готові їй видати 100 тис. грн кредиту, то зараз можемо запропонувати 70 тис. Різниця між 100 і 70 – це наше виявлення ретельнішого підходу. Ми розуміємо, що в нинішній невизначений час дохід людини може розподілятися не так, як було в нормальному житті», – пояснив Мудрий.
Додатково. Президент Володимир Зеленський анонсував запуск двох державних програм, одна з яких — іпотека під 10% річних. Чи запустять іпотечне кредитування до кінця 2020 року, скільки коштує іпотека в Україні сьогодні та що заважає дешевим кредитам на купівлю житла зараз, розбиралося .
Україна ввела право на отримання компенсації відсотків за наявними кредитами для бізнесів з доходом до 10 млн євро на рік. Хто саме і за яких умов може отримати таке рефінансування, повідомило Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства у відповідь на запит .