Позичальників стало менше, але банки не поспішають послаблювати хватку. В «ОТП банку» розповіли про падіння споживчого кредитування

На оцінку банками ризиків вплинула епідемія коронавірусу. Фото: «Мінфін»

На оцінку банками ризиків вплинула епідемія коронавірусу. Фото: «Мінфін»

Попит на споживчі кредити (за кількістю заявок) у квітні впав приблизно на 70%, як порівняти з лютим. На кінець травня падіння зменшилося до 50%, ринок кредитування поступово оживає. Про це The Page розповів Володимир Мудрий, член правління «ОТП банку».

«Ліквідності зараз у банківській системі вдосталь. І ми, чесно кажучи, шукаємо, куди її розмістити. Жодної програми споживчого кредитування ми не закрили. Є безкоштовні розстрочки, що користуються популярністю у населення, є кредитування придбання автомобілів, нерухомості. Усі ці програми працюють. Що трохи змінилося, так це ризик-підхід», – сказав банкір.

На оцінку ризиків вплинула епідемія коронавірусу та пов'язані з нею карантинні обмеження, зміни в економіці. Це є додатковим чинником, який доводиться враховувати, оцінюючи можливість позичальника обслуговувати та виплачувати кредит.

Telegram Logo

«Наприклад, у людини середня заробітна плата 10 тис. грн. І якщо до кризи ми були готові їй видати 100 тис. грн кредиту, то зараз можемо запропонувати 70 тис. Різниця між 100 і 70 – це наше виявлення ретельнішого підходу. Ми розуміємо, що в нинішній невизначений час дохід людини може розподілятися не так, як було в нормальному житті», – пояснив Мудрий.

Додатково. Президент Володимир Зеленський анонсував запуск двох державних програм, одна з яких — іпотека під 10% річних. Чи запустять іпотечне кредитування до кінця 2020 року, скільки коштує іпотека в Україні сьогодні та що заважає дешевим кредитам на купівлю житла зараз, розбиралося The Page.

Україна ввела право на отримання компенсації відсотків за наявними кредитами для бізнесів з доходом до 10 млн євро на рік. Хто саме і за яких умов може отримати таке рефінансування, повідомило Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства у відповідь на запит The Page.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».