Бізнесменові Альперіну, який потрапив під суд, пом'якшили запобіжні заходи. ЦПК обурений

Вадім Альперін. Фото: Facebook

Вадім Альперін. Фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) в особі судді Сергія Мойсака зняв з Вадима Альперіна електронний браслет і скасував зобов'язання. Відтепер Альперін зможе спілкуватися з іншими фігурантами справи та навіть виїхати за кордон.

У ВАСК вирішувалося питання щодо продовження запобіжного заходу Альперіну. Раніше він сплатив заставу в розмірі 76 млн грн і мав певні обов'язки та обмеження пересування. Через рішення суду автор масштабної контрабандної схеми зможе відкрито спілкуватися зі спільниками, тиснути на свідків і судових експертів, фальсифікувати докази, навіть виїхати та залишитися за кордоном, повідомили в Центрі протидії корупції (ЦПК).

У ЦПК зазначили, що вищезгаданий суддя Мойсак призначив 5 млн грн застави для Максима Микитася, а потім відмовився стягувати заставу з Альперіна за приховування паспорта Ізраїлю. У ЦПК обурені рішеннями, які приймає Мойсак, а саме безпідставними послабленнями, чим дискредитує всю роботу Вищого антикорупційного суду.

Telegram Logo

Контекст. У грудні минулого року майно бізнесмена Вадима Альперіна, якого підозрюють у даванні хабаря в розмірі $800 тис., заарештували.

Співробітники НАБУ і САП 26 листопада затримали 10 осіб за підозрою у злочинах, пов'язаних з порушенням митного законодавства. Серед них — сім співробітників органів митного контролю. Заступник начальника Київської міської митниці Сергій Тупальський повідомив, що в його будинку проходили обшуки. За припущеннями ЗМІ, ці обшуки й затримання пов'язані зі «справою Альперіна».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Увечері того ж дня президент Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook повідомив, що під час операції з виявлення корупціонерів на митниці втік один з фігурантів справи – підприємець Альперін. Він закликав усіх допомогти з його пошуками.

Альперін 27 листопада самостійно приїхав до САП, і там його затримали співробітники НАБУ.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту бізнесменові Вадиму Альперіну і призначив заставу в розмірі 70 млн грн.

Одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого президент Володимир Зеленський назвав «одним з хрещених батьків» контрабанди, вийшов із СІЗО 3 грудня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини