Бізнесменові Альперіну, який потрапив під суд, пом'якшили запобіжні заходи. ЦПК обурений

Вадім Альперін. Фото: Facebook

Вадім Альперін. Фото: Facebook

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) в особі судді Сергія Мойсака зняв з Вадима Альперіна електронний браслет і скасував зобов'язання. Відтепер Альперін зможе спілкуватися з іншими фігурантами справи та навіть виїхати за кордон.

У ВАСК вирішувалося питання щодо продовження запобіжного заходу Альперіну. Раніше він сплатив заставу в розмірі 76 млн грн і мав певні обов'язки та обмеження пересування. Через рішення суду автор масштабної контрабандної схеми зможе відкрито спілкуватися зі спільниками, тиснути на свідків і судових експертів, фальсифікувати докази, навіть виїхати та залишитися за кордоном, повідомили в Центрі протидії корупції (ЦПК).

У ЦПК зазначили, що вищезгаданий суддя Мойсак призначив 5 млн грн застави для Максима Микитася, а потім відмовився стягувати заставу з Альперіна за приховування паспорта Ізраїлю. У ЦПК обурені рішеннями, які приймає Мойсак, а саме безпідставними послабленнями, чим дискредитує всю роботу Вищого антикорупційного суду.

Контекст. У грудні минулого року майно бізнесмена Вадима Альперіна, якого підозрюють у даванні хабаря в розмірі $800 тис., заарештували.

Співробітники НАБУ і САП 26 листопада затримали 10 осіб за підозрою у злочинах, пов'язаних з порушенням митного законодавства. Серед них — сім співробітників органів митного контролю. Заступник начальника Київської міської митниці Сергій Тупальський повідомив, що в його будинку проходили обшуки. За припущеннями ЗМІ, ці обшуки й затримання пов'язані зі «справою Альперіна».

Увечері того ж дня президент Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook повідомив, що під час операції з виявлення корупціонерів на митниці втік один з фігурантів справи – підприємець Альперін. Він закликав усіх допомогти з його пошуками.

Альперін 27 листопада самостійно приїхав до САП, і там його затримали співробітники НАБУ.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту бізнесменові Вадиму Альперіну і призначив заставу в розмірі 70 млн грн.

Одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого президент Володимир Зеленський назвав «одним з хрещених батьків» контрабанди, вийшов із СІЗО 3 грудня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Питання біологічних загроз існує і існуватиме». Інтерв'ю з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком

Уряд поступово скасовує карантин. Влада зрозуміла, що це доведеться закінчувати, незважаючи на приріст хворих. Процес неможливо зупинити. Про те, чи потрібно було вводити обмеження, чи, насправді, коронавірус такий страшний, навіщо закривали парки, коли відкриють кордони і чи вводитимуть імунологічні паспорти, в ексклюзивному інтерв'ю The Page розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Нафтогаз» знизив тарифи для промисловості на 20%

«Нафтогаз України» знизив ціни на природний газ для промислових споживачів та установ, що фінансуються з державного бюджету у червні на 19,1-20,7% до 3 255,6 — 3 818,4 грн за тисячу кубометрів з ПДВ.

Наглядові ради в держкомпаніях дають системність і стабільність — Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що наглядові ради в держкомпаніях повинні залишитися, однак допускає точкові зміни у складі наглядових рад і пропонує знайти баланс по зарплатах їх членів.