Посилення фінмоніторингу в Україні різко збільшило попит на готівку

Збільшення попиту на готівку поза банками в Україні зростає на тлі дезорієнтації в зв'язку з поширенням COVID-19, обмежувальними заходами і посиленням фінансового моніторингу.

«Видача готівки з кас банків залишається на порівняно високому рівні посилення попиту на ліквідні кошти на тлі невизначеності через поширення коронавіруса і впровадження карантину. Готівка довше затримується в обігу — її надходження в банки різко знизилися з кінця березня, що може пояснюватися мотивом завбачливості (схильності до формування великого запасу) через фактори», — йдеться у тижневому звіті НБУ.

98430163-10159173615414453-3270073646885896192-n.jpg

За час дії карантину сукупні надходження готівки від сфери торгівлі та з використанням платіжних карток знизилися на 28% в річному вираженні.

Telegram Logo

«У попередні кілька років попит на готівку був у співвідношенні обсягу готівкових грошей до ВВП на рівні 10%. Але обсяг готівки почав зростати — більше 20% приросту до травня минулого року. Більш ніж у два рази вищі темпи приросту, як у попередні два роки», — зазначив фінансовий аналітик ІК ICU Михайло Демків.

На його думку, це можуть бути наслідки змін фінмоніторингу, які змусили людей перейти або повернутися до готівкового обігу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

При цьому депозити продовжують рости. «Поточні та строкові кошти населення в банках у гривні за квітень дали +23 млрд (+7% м/м)», — зазначив Демків.

Контекст. Депутати 6 грудня прийняли у другому читанні законопроект, спрямований на боротьбу з легалізацією (відмиванням) незаконних доходів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини