Пом'якшення монетарної політики та вторинні ОВДП: головне з брифінгу Нацбанку

Національний банк провів пресконференцію з питань засад грошово-кредитної політики на 2021 рік, під час якої йшлося про інфляційні цілі регулятора, інфляційне таргетування, облікову ставку, операції з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) та інше. The Page публікує головне.

Про інфляцію

Національний банк (НБУ) на своєму сьогоднішньому засіданні затвердив головні принципи грошово-кредитної політики на 2021 рік. Він, зокрема, зберіг інфляційну мету на наступний рік на рівні 5%. Ба більше, регулятор хоче наблизитися до валютної лібералізації та рухомого курсоутворення. Нацбанк також уникатиме форм фіскального домінування, повідомив глава регулятора Кирило Шевченко.

Про інфляційне таргетування 2021 року

За словами голови Ради Нацбанку Богдана Данилишина, 2021 року регулятор застосовуватиме монетарний режим гнучкого інфляційного таргетування.

Telegram Logo
Quote«Він спирається на рухомий обмінний курс. Ми також робимо акцент на підтриманні фінстабільності й забезпеченні стійких темпів економічного зростання», — заявив він.

Данилишин також додав, що за такого режиму інфляції можна тимчасово відхилятися від мети, якщо це не завадить повертати її в цільовий діапазон на приємному рівні. За його словами, інфляція може відхилитися від мети через те, що на неї впливатимуть зовнішні і внутрішні шоки, які перебувають за межами грошово-кредитної монетарної політики.

Про облікову ставку

Данилишин також розповів про облікову ставку.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«У разі нижчого, ніж цільове, значення прогнозу інфляції НБУ пом'якшуватиме монетарну політику й утримуватиме ключову ставку нижче нейтрального рівноважного рівня. Це сприятиме пожвавленню ділової активності й відповідно поверненню її до інфляційної мети».

Богдан Данилишин

Богдан Данилишин

Голова Ради НБУ

Про операції з ОВДП

За словами Данилишина, у разі потреби Нацбанк зможе проводити операції з ОВДП на вторинному ринку. Він також може використовувати й інші інструменти, які визначені законом про регулятор. Йдеться, зокрема, про інтервенції на валютному ринку, зміну обов'язкових резервів, операції репо, купівлю та продаж державних цінних паперів на вторинному ринку, операції «своп».

Контекст. Раніше НБУ залишив облікову ставку на мінімальному в історії України рівні — 6% річних.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини