Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зеленський пообіцяв подвійне громадянство для українців, які живуть за кордоном. Але не для всіх

Подвійне громадянство: Зеленський зробив заяву. Фото: ОП

Подвійне громадянство: Зеленський зробив заяву. Фото: ОП

Перебуваючи з візитом у США, президент Володимир Зеленський зустрівся з українською громадою в Нью-Йорку. Під час зустрічі він висловив пропозицію щодо впровадження подвійного громадянства для українців, які живуть за кордоном, повідомляє Офіс президента.

«Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема для українців Америки», — заявив Зеленський.

Проте він додав, що реалізувати цю ініціативу повною мірою не вдасться. Деякі українці, за його словами, «живуть у тих країнах, які, м’яко кажучи, нам не друзі». З огляду на це до питання подвійного громадянства Україна підходитиме виважено та розглядатиме його без поспіху.

Під час зустрічі з діаспорою Зеленський вказав на важливість відновлення поваги до України та української історії, яка, за його словами, вимірюється конкретними речами. Глава держави відзначив успіхи в будівництві доріг та відновленні історичних пам’яток.

«У нас зараз дороги вже кращі, ніж у Нью-Йорку… Ми маємо вилизати нашу державу, щоб були бруківка, дороги, мости, — це і є повага до історії нашої країни… Нині — річниця відновлення нашої незалежності, нашої держави. Тому ми відновлюємо (пам’ятки історії – ред.)», — зазначив президент.

Додатково. Президент Зеленський також провів зустрічі з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, генсеком ООН Антоніу Гуттерешем, президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом та представниками бізнесу.

Під час розмови з президентом Єврокомісії глава держави повідомив про погіршення ситуації в Криму, а також про потребу в сприянні звільненню близько 450 українців, які наразі перебувають на окупованих територіях та в РФ. Зеленський та фон дер Ляєн узгодили позиції щодо підготовки до саміту ЄС — Україна (12 жовтня в Києві). Також сторони обговорили питання «Північного потоку – 2».

На зустрічі з Гуттерешем Зеленський наголосив, що основним пріоритетом для української сторони в межах ООН залишається протидія агресії РФ і деокупація Донбасу та Криму.

Спілкуючись із представниками бізнесу та потенційними інвесторами (American Jewish Committee) в Нью-Йорку, глава держави заявив про необхідність розвитку економічної та інвестиційної взаємодії між Україною та США. Зеленський запросив представників американського бізнесу долучитися до амбітного плану трансформації України.

Під час зустрічі Зеленського з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом президент висловив подяку за невизнання Анкарою анексії Криму та підтримку Кримської платформи. Сторони обговорили низку спільних проєктів і розглянули ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини