Facebook Pixel

Вибори в Держдуму РФ: голосування в окупованому Криму, реакція Туреччини та ЄС

У Росії оприлюднили попередні результати виборів у Держдуму, що тривали з 17 по 19 вересня. Віддати свої голоси могли також і жителі тимчасово окупованого Криму. Цього року вперше до процесу голосування долучили жителів ОРДЛО з російськими паспортами.

Підсумки виборів у Держдуму РФ

За попередніми даними, російська провладна партія «Єдина Росія» отримала конституційну більшість із 50% голосів. Комуністи (КПРФ) набрали 19%. Результати не стали несподіванкою, хоча до виборів соціологи відзначали історично мінімальну популярність «Єдиної Росії».

Як проголосував окупований Крим

За офіційними даними так званого кримського центрвиборчкому, найбільше голосів отримала провладна партія «Єдина Росія» — 63,3%. За нею йдуть комуністи (КПРФ) з майже 9,2% та ЛДПР із 7,75% голосів. За останні п’ять років «Єдина Росія» дещо втратила свою популярність на окупованому півострові, пише видання «Крим.Реалії». Явка становила менш як 50%.

Основною особливістю російських виборів в окупованому Криму стала повна відсутність прохідного кримськотатарського кандидата вперше з моменту анексії.

Як проголосував Донбас

Жителі ОРДЛО вперше були долучені до участі в російських виборах до Держдуми. За офіційними підрахунками російської влади, за три дні проголосувало загалом близько 200 тис. жителів Донбасу. Явка становила 98%.

Вони могли відати свої голоси або за допомогою онлайн-голосування, або безкоштовно поїхати до Ростовської області та здійснити волевиявлення традиційним способом. Осіб, які зовсім не хотіли брати участь у виборах, зобов’язували писати пояснювальні та погрожували санкціями. Для тих, хто погодився їхати голосувати, російська влада завбачливо підготувала сухпайки.

Туреччина не визнає вибори в Держдуму РФ у Криму

Турецьке міністерство закордонних справ заявило, що російські вибори в окупованому Криму для Анкари не мають юридичної сили.

«Туреччина продовжує підтримувати територіальну цілісність України і не визнає незаконну анексію Криму. Відповідно, результати виборів у Державну думу РФ, які також пройшли в Криму з 17 по 19 вересня 2021 року, в тій мірі, в якій вони стосуються Криму, не мають юридичної сили для Туреччини», — ідеться в заяві міністерства.

ЄС відмовляється визнати російські вибори в окупованому Криму

Представник ЄС Пітер Стано заявив, що Євросоюз «ніколи не визнає вибори в незаконно анексованому Криму, тому що Крим — це Україна».

«Ми також занепокоєні тим фактом, що громадяни України та населення територій України на Сході, які поки що перебувають поза контролем законної влади України, отримували (від Росії — ред.) паспорти з метою участі в цих російських виборах. Це суперечить духу Мінських угод, це суперечить цілям Мінських домовленостей. Ми закликаємо Росію та очікуємо, що Росія утримуватиметься від дій, які йдуть усупереч зобов’язанням, що виходять із Мінських угод», — цитує його слова «Укрінформ».

Контекст. 16 вересня Європарламент проголосував за резолюцію із закликом до Брюсселя не визнавати результат російських виборів, а відтак і новообраний парламент Росії.

17 вересня Україна висловила протест щодо організації російських виборів у Криму, а також щодо примусового залучення до них жителів окупованих Донецької та Луганської областей. Того самого дня Рада нацбезпеки (РНБО) ввела санкції проти 33 кандидатів від Криму та Донбасу до російської Держдуми.

Подякувати 🎉