Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

З Києва до Канева за дві години. По Дніпру запустять швидкісні «Ракети»

По річці Дніпро запустять швидкісні пасажирські річкові теплоходи «Ракета». Першим стане маршрут «Київ — Канів» із зупинками в інших містах.

Як повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів в ефірі телеканалу «Дім», мета таких маршрутів передусім — туристична.

Згідно з планами, суда мають ходити частіше по маршрутах, які дають змогу вийти, наприклад, у Переяславі, кілька годин провести на екскурсії по музеях, а потім зробити те ж саме в Каневі. Також передбачають, що шлях на «Ракеті» від Києва до Канева становитиме близько двох годин.

Quote«Але потрібно протестувати, скільки конкретно часу триватиме маршрут. Такі тестування не робили кілька років. Можливо, десь річка обміліла... Є прогулянкові теплоходи, шлях яких до Канева становить близько п'яти годин. А це надто довго, адже на машині можна доїхати за три», — пояснила Мар'яна Олеськів, додавши, що нині фахівці вивчають логістику по Дніпру, спілкуються з власниками подібних суден і потенційними інвесторами з країн Західної Європи.

«Ракета» — серія швидкісних пасажирських річкових суден на підводних крилах, які використовували в СРСР. У 1990-х роках цей транспорт став економічно невигідний, і більшість цих суден (у 1970-х їх було понад 150) продали за кордон. Деякі з них досі курсують у Греції, Таїланді та Канаді. У 2018-му Україна мала лише чотири судна, два з яких виготовили у 2002 році. Їх використовують у Миколаєві.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉