Фото: twitter
«Північний потік — 2» намагається обійти європейську заборону, звернувшись за допомогою до німецького регулятора. Йдеться про заборону на транспортування газу для компаній-виробників.
Про це повідомив у Twitter журналіст німецького видання Bild Юліан Репке.
За даними журналіста, «Північний потік – 2» подав відповідну заявку 10 січня, за два дні до дедлайну, посилаючись на пункт 28b пом'якшеного німецького закону і стверджуючи, що інфраструктуру трубопроводу закінчили до травня 2019 року.
Від спільних європейських вимог можна звільняти об'єкти, які добудовано до 23 травня 2019 року, але у вересні 2019 року в Німеччині було ухвалено закон, який дозволив німецькому регулятору вважати датою завершення проєкту терміни інвестування в нього, а не фактичного закінчення будівельних робіт.
Таким чином, «Газпром» зможе експлуатувати «Північний потік – 2» самостійно, всупереч антимонопольним правилам Євросоюзу.
Існуючі ризики обговорили віцепрем'єр-міністр України Дмитро Кулеба та єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. Про це у себе в Twitter повідомив Кулеба. Єврокомісар запевнила, що Євросоюз не має наміру змінювати свою позицію і не робитиме жодних винятків для «Північного потоку — 2» в антимонопольному питанні.
Контекст. На спільній пресконференції з президентом Росії Володимиром Путіним 11 січня канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що «Північний потік – 2» легалізований європейським законодавством і його треба добудувати.
20 грудня, після набуття чинності американської заборони на будівництво газопроводу «Північний потік – 2» в обхід України Євросоюз, Німеччина і Росія висловили невдоволення новими санкціями.
Прессекретар канцлера ФРН Ульріке Деммер назвала нові санкції США втручанням у внутрішні справи Німеччини.
Посол США в Німеччині Річард Гренелл у свою чергу сказав, що нові санкції підтримало багато країн Європи, а також Єврокомісія і Європейський парламент.
Швейцарська компанія AllSeas Group припинила будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2», а пізніше вивела з Балтійського моря свої судна, які займалися його прокладкою.
Наприкінці грудня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що не підтримує санкції США проти російського газопроводу «Північний потік — 2», зокрема не схвалює обмежувальні заходи щодо європейських компаній-підрядників.