Facebook Pixel

Американські санкції є «проєвропейським рішенням» — посол США

США зайняли «проєвропейську позицію», запровадивши санкції щодо газопроводу «Північний потік — 2», закладені в оборонний бюджет держави. Про це американський посол у ФРН Річард Гренелл заявив в інтерв'ю Bild am Sonntag.

«Я цілий день чую подяки від дипломатів з ЄС за ухвалення такого рішення», — запевнив Гренелл.

За його словами, 15 європейських країн, Єврокомісія і Європарламент ділилися своїми побоюваннями з приводу проекту газопроводу. «Ми давно чуємо від наших європейських партнерів, що США повинні підтримати їх зусилля. Ось чому ці санкції — це проєвропейське рішення», — сказав посол.

Він додав, що обмеження, введені щодо «Північного потоку — 2» — це довгострокова стратегія США, метою якої є «енергетична різноманітність в Європі». За його словами, санкції стосуються проєкту лише частково, але американська влада задоволена тим, що компанії, яких вони стосуються, почали вживати заходів.

Проте раніше в уряді Німеччини американські санкції назвали втручанням у внутрішньоєвропейські справи, оскільки обмежувальні заходи зачіпають європейські та німецькі підприємства. Глава МЗС ФРН Хайко Маас заявив, що питання європейської енергетичної політики повинні вирішуватися не в США, а в Європі. Представник Єврокомісії також сказав, що Брюссель не підтримує санкції проти компаній, які ведуть легальний бізнес.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉