Володимира Яценко затримали в аеропорту «Бориспіль». Фото: НАБУ
Після того як Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру ексзаступнику глави правління Приватбанку Володимиру Яценку, він спробував залишити країну, вилетівши з Дніпра приватним літаком у напрямку Відня.
Як повідомили в пресслужбі Національного антикорупційного бюро (НАБУ), керівник групи детективів і глава НАБУ звернулися до Державної авіаційної служби, і літак приземлився в аеропорту «Бориспіль», де почалися невідкладні слідчі дії.
Водночас імені чиновника у відомстві не називають, але, за даними джерел агентства «Інтерфакс-Україна» в правоохоронних органах, йдеться про колишнього першого заступника глави фінустанови Володимира Яценка. Венедіктова підготувала йому підозру в скоєнні злочину за ч. 5 ст. 191, а саме привласнення, розкрадання майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем.
Сама Генеральна прокурорка на своїй сторінці у Facebook написала, що підпис під підозрою колишнім топчиновникам Приватбанку її.
«Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали частиною нашої культури: свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень — із тих, що на слуху й у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворилися на підозрюваних. У мене є власна думка щодо розслідування справ з орбіти Приватбанку, і сформувала я її після того, як стала одним із процесуальних керівників».
Ірина Венедіктова
генеральна прокурорка України
За її словами, вона ухвалила рішення щодо надання низки вказівок про проведення слідчих дій у справах фінустанови та експертного дослідження для підтвердження збитків, яких завдано українцям і країні.
«Я не можу вдаватися в деталі й розповідати про стан справ у цій конкретній справі, можу тільки сказати, що вона мене не влаштовувала з погляду перспектив представлення звинувачення в суді», — додала вона.
Хто такий Володимир Яценко
Коли Приватбанком ще володіли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, Володимир Яценко обіймав посаду керівника корпоративного ВІП-бізнесу фінустанови. У 2016 році він був першим заступником голови правління. На початку 2020 року низка колишніх топменеджерів і ексакціонерів Приватбанку подали позови щодо визнання нечинними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед них був і Яценко.
Контекст. Раніше Господарський суд Києва залишив без уваги позов колишнього акціонера Приватбанку Геннадія Боголюбова про повернення йому 33,25% акцій банку.