Після того як Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру ексзаступнику глави правління Приватбанку Володимиру Яценку, він спробував залишити країну, вилетівши з Дніпра приватним літаком у напрямку Відня.
Як повідомили в пресслужбі Національного антикорупційного бюро (НАБУ), керівник групи детективів і глава НАБУ звернулися до Державної авіаційної служби, і літак приземлився в аеропорту «Бориспіль», де почалися невідкладні слідчі дії.
Водночас імені чиновника у відомстві не називають, але, за даними джерел агентства «Інтерфакс-Україна» в правоохоронних органах, йдеться про колишнього першого заступника глави фінустанови Володимира Яценка. Венедіктова підготувала йому підозру в скоєнні злочину за ч. 5 ст. 191, а саме привласнення, розкрадання майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем.
Сама Генеральна прокурорка на своїй сторінці у Facebook написала, що підпис під підозрою колишнім топчиновникам Приватбанку її.
«Сьогодні ми демонтували маніпуляції та стереотипи, які давно стали частиною нашої культури: свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень — із тих, що на слуху й у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворилися на підозрюваних. У мене є власна думка щодо розслідування справ з орбіти Приватбанку, і сформувала я її після того, як стала одним із процесуальних керівників».

Ірина Венедіктова
генеральна прокурорка України

Ірина Венедіктова
генеральна прокурорка України
За її словами, вона ухвалила рішення щодо надання низки вказівок про проведення слідчих дій у справах фінустанови та експертного дослідження для підтвердження збитків, яких завдано українцям і країні.
«Я не можу вдаватися в деталі й розповідати про стан справ у цій конкретній справі, можу тільки сказати, що вона мене не влаштовувала з погляду перспектив представлення звинувачення в суді», — додала вона.
Хто такий Володимир Яценко
Коли Приватбанком ще володіли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, Володимир Яценко обіймав посаду керівника корпоративного ВІП-бізнесу фінустанови. У 2016 році він був першим заступником голови правління. На початку 2020 року низка колишніх топменеджерів і ексакціонерів Приватбанку подали позови щодо визнання нечинними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед них був і Яценко.
Контекст. Раніше Господарський суд Києва залишив без уваги позов колишнього акціонера Приватбанку Геннадія Боголюбова про повернення йому 33,25% акцій банку.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також