Facebook Pixel

Боголюбов проти Приватбанку: суд повернув позов ексвласнику

Господарський суд Києва залишив без руху позов колишнього акціонера Приватбанку Геннадія Боголюбова про повернення йому 33,25% акцій банку.

Причиною такого рішення стало те, що позивач не вказав усі необхідні реквізити. Тепер у Боголюбова є десять днів на те, щоб виправити помилки, інакше позов так і залишиться без розгляду, повідомив юридичний консультант Приватбанку Андрій Пожидаєв під час брифінгу.

Також у банку зазначили, що згідно з законом № 590-IX, заборонено вимагати акції у держави. Крім того, на момент подання позову пройшло понад три роки з моменту націоналізації, а отже сплив строк позовної давності.

Член партії «ДемСокира» Антон Швець зазначив, що таке рішення суду переносить розгляд на невизначений термін.

Контекст. У грудні 2016 року уряд України націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. У цьому рішенні уряд посилався на пропозицію Нацбанку й ексакціонерів банку (2016 року найбільшими були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов).

У підсумку колишні власники банку втратили всі свої акції. Вони вважають націоналізацію незаконною, а сама фінустанова й держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитку в українських і закордонних судах.

Варто зазначити, що навесні 2020 року Приватбанк погасив усі кредити рефінансування НБУ на суму 7,6 млрд грн, які були видані за часів колишніх власників.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉