Стокгольмський арбітраж відхилив позов Коломойського і Боголюбова до України на $6 млрд

Стокгольмський арбітражний суд не задовольнив позов проти України, ініційований трьома кіпрськими офшорними компаніями групи «Приват».

«Панове Коломойський, Боголюбов і Палиця хотіли стягнути з України більше шести мільярдів доларів США і звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після близько шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив», — повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

Свою думку висловив також заступник міністра юстиції України — уповноважений з питань Європейського суду з прав людини в Мін'юсті Іван Ліщина:

Telegram Logo

«Кілька хвилин тому Арбітражний суд у справі Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited and Bordo Management Limited v. Ukraine (SCC Case No. V 2015/092) (справа «Укрнафти») одноголосно відхилив вимоги позивачів у повному обсязі на підставі відсутності у нього юрисдикції розглядати цю справу».

Як повідомлялося, «Нафтогаз України» як мажоритарний акціонер направив наглядовій раді «Укрнафти» повідомлення про готовність розглянути питання про поділ активів компанії з міноритарними акціонерами.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Верховна Рада в листопаді 2020 року ухвалила закон про взаємні розрахунки між «Нафтогазом», «Укрнафтою» і бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які були проведені в грудні.

Контекст. Ще в 2015 році три кіпрських офшорних компанії (Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited), кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов і Палиця, звернулися до Стокгольмського арбітражного суду з позовом до держави Україна.

Всі три позивачі є акціонерами «Укрнафти» і сконцентрували в своїх руках 40,1009% акціонерного капіталу компанії.

Довідка. Зазначена позивачами сума в $6 млрд і відсотки з них перевищують усі витрати держави на освіту і науку в 2021 році. Ця сума становить близько половини витрат держави на виплату пенсій.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини