Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна готується до переходу на зимовий час: коли та куди переводимо стрілки годинників

Коли переводять годинники в Україні на зимовий час у 2022 році. Фото: fakty.com.ua

Коли переводять годинники в Україні на зимовий час у 2022 році. Фото: fakty.com.ua

Щорічно в останню неділю жовтня Україна переходить на зимовий час і переводить стрілки годинників на годину назад. За таким часом країна живе наступні п'ять місяців, аж до останньої неділі березня, коли знову відбудеться перехід на літній час, а годинники відповідно переведуть на годину вперед.

Коли переводять годинники в Україні на зимовий час у 2022 році

Як уже згадувалося раніше, щорічно Україна переходить на зимовий час в останню неділю жовтня. У 2022 році нам треба буде перевести годинник у ніч із суботи, 29 жовтня, на неділю, 30 жовтня. Робиться це зазвичай о 4-й годині ранку. Стрілку годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Зараз цей процес відбувається досить просто, оскільки в усіх гаджетах переведення відбувається автоматично, тобто втручання людини непотрібно. Однак власникам механічних годинників про це варто пам'ятати.

Що відомо про переведення годинників в Україні

Переведення годинників на зимовий і літній час відбувається через те, що взимку світає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж влітку. Тобто завдяки цьому світловий день здаватиметься хоча б трішки довшим.

В Україні вже неодноразово підіймалося питання щодо скасування переходу на зимовий і літній час, як це практикують у Європі. Однак остаточне рішення про відмову від цього процесу поки що ухвалено не було, тому ми й надалі щорічно переводимо стрілки годинників у жовтні та березні.

Варто згадати, що майже щороку напередодні дати переведення годинників з'являється інформація, що це нібито востаннє, коли Україна переходить на зимовий/літній час. Однак така плутанина відбувається через те, що кожному переведенню годинника передує відповідне розпорядження, яким скасовується зимовий або літній час.

Однак у 2020 році все-таки була велика ймовірність відмови від переведення годинників. Так, Україна мала залишитися жити за зимовим часом (який називають природним для нашої країни). Тоді навіть було подано та ухвалено в першому читанні відповідний законопроєкт. Однак до ухвалення в другому читанні документ так і не дійшов — його повернули на доопрацювання й досі так і не розглянули. Тож поки що ми й надалі переводимо стрілки годинників.

Як підготуватися до переходу на зимовий час

Щорічне переведення годинників, яке ще й відбувається двічі на рік, досить негативно впливає на організми людей. Найчастіше після переведення стрілок годинника в них відбувається порушення ритму біологічного годинника, і на його відновлення потрібно від декількох днів до декількох тижнів.

І хоча частина вчених стверджують, що безпосередній негативний вплив на здоров'я людей переведення годинника не чинить, все-таки дослідження показують, що в момент переходу на зимовий/літній час збільшується кількість інсультів і звернень до «швидкої допомоги», зростає кількість ДТП.

Спеціалісти визначили чотири основні групи захворювань, які залежать від переведення годинників:

Зазвичай у період переведення годинника у 10% людей, які належать до цих груп, відбувається погіршення стану.

Щоб підготувати свій організм до переведення годинника, необхідно:

  • за кілька тижнів до дати переведення годинника на зимовий час почати прокидатися та йти до сну пізніше на 20 — 30 хвилин;
  • провітрювати приміщення та більше гуляти на свіжому повітрі, щоб наситити мозок киснем;
  • проводити вранці розминку для м'язів;
  • щодня споживати ситний сніданок, що дасть змогу запустити необхідні процеси в організмі.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини