Facebook Pixel

Скасування переходу на літній час. У Раді вже підготували законопроєкт

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні», яким скасовується перехід на зимовий і літній час.

Ініціатор законопроєкту — перший віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук, повідомляє пресслужба парламенту.

Скасування переведення стрілок мотивовано негативним впливом на біоритми людського організму й доцільністю переходу всіх українських земель на єдиний час.

«Я направив листи до Національної академії наук та провідних медичних університетів України. Абсолютно всі без винятку висловили підтримку ідеї скасування сезонного переведення годинників», — заявив автор законопроєкту Руслан Стефанчук.

Він підкреслив, що 95% території України перебуває в межах одного часового поясу, а економічну доцільність переведення стрілок годинника не доведено. У часовому поясі UTC+1 перебуває тільки частина Закарпатської області, а в UTC+3 — Луганська та східні райони Харківської й Донецької областей.

Політик також нагадав, що після анексії Криму Російська Федерація встановила на тимчасово окупованих територіях московський час. «Наше завдання — встановити й закріпити єдиний київський час на всій території України без винятку», — заявив Стефанчук.

У законопроєкті не уточнюється, на якому саме часі залишиться Україна — «зимовому» чи «літньому». Але зазначимо, що саме «зимовий» час є астрономічним. «Літній» час вводиться в багатьох країнах з метою заощадження електроенергії.

Проте в пояснювальній записці до законопроєкту стверджується наступне: «Щорічно перехід на зимовий час відбудвається в останню неділю жовтня. Зокрема, цього року він запланований у ніч із суботи (24 жовтня) на неділю (25 жовтня). Сподіваємося, що в разі підтримки Верховною Радою України це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується».

Стефанчук зареєстрував законопроєкт № 4201 «Про обчислення часу в Україні» в парламенті в жовтні 2020 року. Отже, у разі ухвалення законопроєкту до 28 березня (останньої неділі березня) можна припустити, що Україна залишиться на «зимовому» часі.

Довідка. Україна щорічно переходить на літній час в останню неділю березня, а на зимовий — в останню неділю жовтня відповідно до постанови Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року.

У вересні 2011 року Верховна Рада скасовувала переведення годинників на зимовий час, але вже за місяць парламент скасував своє рішення.

Росія відмовилася від сезонного переведення стрілок годинника в 2011 році. Однак залишилася на «літньому» часі.

У країнах Євросоюзу востаннє переведуть стрілки годинника в березні 2021 року. Рішення про скасування коригування часу було ухвалено Європейським парламентом 6 березня 2019 року.

Подякувати 🎉