Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Перехід на літній час у 2022 році: що потрібно знати

Коли переводять годинники на літній час в Україні 2022. Фото: unsplash / @alexlionco

Коли переводять годинники на літній час в Україні 2022. Фото: unsplash / @alexlionco

У ніч на неділю, з 26 на 27 березня 2022 року, Україна знову переходить на літній час. Жителі країни переводитимуть стрілки годинників на годину вперед. Як наслідок — світловий день стане на годину довшим.

Навіщо ми двічі на рік переводимо стрілки годинників, як це впливає на організм людини та як підготуватися до переходу на літній час без шкоди для здоров’я — у матеріалі The Page.

Коли в Україні переводять годинники у 2022 році й навіщо

В Україні діє час другого часового поясу (київський час) – UTC+2 (у літній період – UTC+3). Годинники в Україні традиційно переводять двічі на рік: навесні (останньої неділі березня) — на годину вперед о 03:00 і восени (останньої неділі жовтня), коли стрілки переводять на годину назад о 04:00. Відповідно цього тижня їх потрібно перевести з 26 на 27 березня о 03:00.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Україна почала переводити годинники 1981 року, як і решта республік СРСР та інші країни світу. Це зробили для того, щоб заощаджувати електроенергію та аби подовжити світловий день. У 1996 році Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка регулює всю чинну процедуру — «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.

Однак відтоді Україна не раз намагалася скасувати цю норму. Наприклад, у 2011 році це вже навіть відбулося, але країна, яка планувала залишитися на літньому часі, за місяць відмовилася це робити, «щоб не створювати незручностей під час проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу влітку 2012 року». Друга спроба відбулася 2021 року, однак Верховна Рада провалила голосування за відповідний проєкт закону, відправивши його на доопрацювання.

Як перехід на літній час впливає на здоров’я та як підготуватися до переходу

Суперечки щодо шкоди від переведення стрілок годинників тривають роками, раніше писало The Page. Так, деякі вчені вважають, що переведення годинників на літній час більше впливає на організм, ніж на зимовий.

Найменшим наслідком цього може бути порушення ритму біологічного годинника, на відновлення якого людина може потребувати від декількох днів до декількох тижнів.

Утім, очікувати можна й серйозніших наслідків. Наприклад, як пише BBC, у країнах, які переводять годинники, у момент переходу збільшується кількість інсультів і звернень до Служби швидкої допомоги. А згідно з даними міжнародної групи дослідників (було проаналізовано дані про понад 150 млн осіб зі США та Швеції), є чотири групи захворювань, які залежать від переведення годинників:

  • серцево-судинні захворювання;
  • травми;
  • психічні розлади;
  • захворювання, пов'язані з імунною системою.

Для того щоб мінімізувати негативний вплив переведення годинників, лікарі радять дотримуватися таких загальних рекомендацій:

  • за кілька днів до переведення стрілок почати лягати спати на 15 — 30 хвилин раніше, ніж зазвичай;
  • раціонально харчуватися: відмовитися від алкоголю, споживати більше корисних продуктів і пити більше води;
  • не використовувати гаджети щонайменше за годину до сну;
  • на деякий час відмовитися від споживання напоїв, які збуджують нервову систему, зокрема енергетиків, кави та продуктів із великим вмістом кофеїну;
  • тимчасово уникати фізичних і емоційних навантажень, щоб не перевтомлюватися, а також розв'язання складних інтелектуальних завдань.
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини