Facebook Pixel

Годинники світу: як країни підтримують і скасовують перехід на літній час

У 2011 році в Україні намагалися скасувати перехід на літній час, але згодом відмовилися від цієї ідеї. У ніч на неділю, 27 березня, стрілки годинника знову потрібно буде перевести на годину вперед.

Першою країною в Європі, яка почала переходити на літній і зимовий час, була Німеччина. Це сталося за часів Першої світової війни. У 2019 році члени Європарламенту проголосували за припинення практики переведення на літній і зимовий час із 2021 року. Ідею щодо скасування переведення стрілок годинників Єврокомісія обговорювала з громадськістю. 84% опитаних її підтримали.

Щоправда, цей момент ще погоджується, бо є побоювання, що такий крок може призвести до збитків економіки.

В Україні переводять годинники з 1996 року, але в країні теж хочуть відмовитися від цієї практики. Утім, у березні 2021 року Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт, який скасував би переведення годинників, і відправила його на доопрацювання.

Зараз країни світу здебільшого не переводять годинники. Наприклад, Ісландія, Білорусь, Казахстан і Росія не переходять на зимовий і літній час.

У Центральній Америці на літній час переходять тільки на Кубі, у більшій частині Мексики та Гондурасі. У США та Канаді годинники теж переводять, однак не в усіх штатах.

В Австралії годинники переводять частково – тільки в Північній Території, Квінсленді й Західній Австралії.

В Африці стрілки годинників переводять тільки в Єгипті, Тунісі та Намібії. Водночас Кенія, Танзанія, Сомалі та ін., ніколи не переходили на зимовий і літній час.

В Азії не переводять годинники в Південній і Північній Кореї, В'єтнамі, Афганістані, Індії, Сінгапурі, на Філіппінах, у Китаї та Японії, а також у деяких середньоазійських республіках СНД.

Зараз економісти вважають, що перехід на літній і зимовий час не впливає на споживання електроенергії, тому переведення стрілок годинників втрачає необхідність.

Подякувати 🎉