Facebook Pixel

Парламент ухвалив «ресурсний законопроєкт» із підвищенням податків і ренти

Верховна Рада ухвалила за основу урядовий законопроєкт № 5600 (так званий «ресурсний законопроєкт») із поправками до Податкового кодексу та інших законів щодо індексації деяких податкових ставок і підвищення рентних платежів.

Законопроєкт у першому читанні підтримали 264 народні депутати.

«Запропоновані зміни торкнуться тільки представників бізнесу, які впродовж багатьох років звикли керуватися нормами, виписаними спеціально під них і для їхнього збагачення», — наголосив міністр фінансів Сергій Марченко, представляючи проєкт закону в парламенті.

Telegram Logo

Норми закону спрямовано на запобігання зловживанням зі «скрутками», зловживанням щодо відшкодування ПДВ, ставками екологічного податку на викиди вуглецю, які є найнижчими в Європі та світі, розмірами ставок оподаткування за користування надрами.

«Окремі ставки податків, які визначено в абсолютних величинах, не переглядалися з 2017 року. Це акцизний податок на алкогольні напої, рента за користування стільниковим радіозв'язком і інші», — підкреслив Марченко.

Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев уточнив, що до другого читання комітет запропонує поправки щодо строків набуття чинності цими змінами.

Законопроєкт № 5600 пропонує встановити обмеження для великих платників податків на перенесення збитків минулих періодів, обмежити їхні права на використання накопичених збитків минулих років.

Також пропонується заборонити виїзд за межі країни керівникам підприємств із податковим боргом, скоротити граничні строки реєстрації платниками ПДВ податкових накладних і строки включення податкової накладної до складу податкового кредиту.

Раніше Союз українських підприємців (СУП), Європейська бізнес асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham) розкритикували цей законопроєкт і закликали народних депутатів відмовитися від його підтримки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини