Facebook Pixel

Кабмін зареєстрував у Раді «ресурсний» законопроєкт

Кабінет міністрів зареєстрував у парламенті так званий «ресурсний» законопроєкт № 5600 з поправками до Податкового кодексу, покликаний збільшити надходження до Держбюджету, зокрема й від земельної ренти.

Основні пропозиції уряду в законопроєкті виглядають так:

  1. Провести індексацію ставок акцизного податку на алкоголь, екологічного податку та орендної плати за користування радіочастотним ресурсом з урахуванням інфляції у 2020 році.
  2. Ставку ренти за користування надрами пропонується підняти на 14,5%.
  3. Уряд пропонує надати право податковим органам стягувати податковий борг без звернення до суду, забезпечити податковою заставою донарахованих за результатами перевірок сум на час адміністративного або судового оскарження.
  4. Законопроєкт містить пропозицію обмежити в праві виїзду керівника компанії за кордон до повного погашення податкового боргу.
  5. Збільшення оподаткування податком на доходи фізосіб із 5% до 18% доходів, отриманих від продажу протягом року третього та наступних об'єктів нерухомості (повідомив народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі). З-поміж головних новацій законопроєкту депутат зазначив введення оподаткування ПДВ продажу житла, крім першого продажу доступного житла. Передбачається також можливість сплати земельного податку, якщо земельну ділянку не було перереєстровано на підставі рішення органу місцевого самоврядування.

Державну податкову службу планується уповноважити отримувати інформацію від платника податків не тільки за фактом правопорушення, а й з інших питань, пов'язаних з оподаткуванням і можливими порушеннями.

Telegram Logo

За словами глави Мінфіну Сергія Марченка, «ресурсний» законопроєкт пропонує податкові пільги для позичальників за програмами «Доступні кредити 5-7-9%» і «Доступна іпотека 7%» у вигляді компенсації відсоткових ставок за кредитами. Законопроєктом, зокрема, пропонується не включати до загального оподатковуваного доходу платника ПДФО суми доходів, отриманих у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових ставок у рамках програм «Доступні кредити 5-7-9%» і «Доступна іпотека 7%».

Зазначимо, що Кабмін під час доопрацювання «ресурсного законопроєкту» знизив очікування щодо додаткових надходжень від нього.

«Ухвалення законопроєкту дасть змогу отримати додаткові надходження до зведеного бюджету в розмірі приблизно 50 млрд грн у розрахунку на рік», — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту, хоча затверджений на урядовому засіданні документ передбачав надходження в розмірі 60 млрд грн.

Водночас Бюджетною декларацією на 2022 — 2024 рр. передбачено надходження додаткових 34,1 млрд грн на рік завдяки впровадженню запропонованих змін.

Контекст. Уряд 12 травня затвердив законопроєкт із поправками до Податкового кодексу та інших законів, який, зокрема, передбачає індексацію окремих податкових ставок, як-от плата за використання води, лісів, й екологічного податку, а також підвищення рентних платежів за видобуток корисних копалин, підвищення ефективності акцизного податку. Цей проєкт закону уряд зареєстрував у парламенті 2 червня.

Коментарі

Всі новини