Компанії, що входять до складу «Агроінвестгруп» бізнесмена-втікача Миколи Кучеренка, у 2016 – 17 роках отримали кредити на $22,3 млн від Ощадбанку. Служба безпеки України отримала тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у розпорядженні банку, йдеться у постанові Шевченківського райсуду Києва.
За матеріалами суду, посадові особи низки компаній (в основному, елеваторів), які входять до «Агроінвестгруп», за вказівкою двох фактичних власників за частину кредитних грошей від Ощадбанку з жовтня 2018 року по січень 2019 року вивозили зернові з елеваторів «Аграрного фонду» на окуповану територію Донецької і Луганської областей для перепродажу за завищеними цінами.
Усього «Аграрний фонд» передав на зберігання елеваторам «Агроінвестгруп» понад 22 тис. тонн зернових загальною вартістю до 200 млн грн. Аналогічні договори складського зберігання зернових та інших культур з цими елеваторами укладали у 2018 році й інші державні та приватні компанії. Частина цього майна теж була незаконно вивезена на тимчасово окуповану територію для «перепродажу за значно завищеними цінами».

У СБУ зазначають, що власники «Агроінвестгруп» використовували у своїх схемах підконтрольні їм компанії «Іст Оілс Україна» та «Фінагро», через які експортували зерно на свою компанію-нерезидента – швецарську Agri Finance.
Також, за даними слідства, співвласники «Агроінвестгруп» надали службовим особам «Іст Оілс Україна» та власникам заставного майна (земельні ділянки та інша нерухомість) вказівки, щоб за кредитами, виданими Ощадбанком, за сприяння керівників банку уникнути повернення коштів, а також незаконно відчужити це майно.
У лютому в «Аграрному фонді» заявили про можливе розкрадання зерна. Тоді повідомлялося, що охорона шести елеваторів, які належать до «Агроінвестгруп», не допустила співробітників Аграрного фонду на територію підприємств для планової перевірки.
Збиток аграрної галузі від дій «Агроінвестгруп» може сягати $120 млн – так оцінив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов. Банки-кредитори оцінювали обсяг боргів компанії на суму як мінімум $70 млн.
У квітні цього року Нацполіція оголосила в розшук власника холдингу Миколу Кучеренка та його сина Віталія, які підозрюються «у присвоєні і розтраті чужого майна». Їм загрожує від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
За даними судового реєстру, з «Агроінвестгруп» також судиться низка аграрних компаній (у т.ч. Soufflet, Bunge, Quadra Commodities, «Дельта Вілмар», «Греін Експорт»), а також Таскомбанк і Райффайзен Банк Аваль. Окрім цього, деякі елеватори компанії знаходяться в заставі у банку «Восток», у Райффазен Банку Аваль, в Таскомбанку, добавив Горбачов.