Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 12:00 30 березня 2022 року

Триває тридцять п'ята доба російсько-української війни 2022 року. Противник зазнав значних втрат і, ймовірно, тимчасово відмовився від виконання завдання щодо блокування Києва.

Водночас російсько-фашистські загарбники зосередили наступальні зусилля на Донецькому та Таврійському напрямках, де нарощує систему матеріально-технічного й тилового забезпечення військ, повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).

Послаблення тиску на Київ сталося внаслідок просування на переговорах у Стамбулі між українською та російською делегаціями. Вочевидь, сторони почали виходити на вироблення дорожньої карти з мирного врегулювання поточного військового конфлікту внаслідок віроломного нападу РФ на Україну.

Проте командування ворога й далі направляє в Україну військовослужбовців із військових частин забезпечення, зокрема з навчальних закладів. Однак особовий склад противника деморалізований і має низьку мотивацію до участі в бойових діях на території України.

Так, за наявною інформацією, спроби російського військового командування мобілізувати добровольців не мають підтримки в населення. Зокрема, у Калінінградській області вдалося зібрати лише 17 так званих добровольців», — повідомляє ГШ ЗСУ.

Волинський напрямок

Переміщення тактичних підрозділів противника та змін у їхньому складі не зафіксовано. Збройні сили Білорусі проводять оперативну та бойову підготовку.

Поліський напрямок

Противник переміщує війська вздовж українсько-білоруського кордону. Одночасно накопичує сили в районі Чорнобильської АЕС, об'єкту «Укриття» та Чорнобильській зоні відчуження загалом. Зафіксовано рух змішаних колон ворожої техніки з населеного пункту Іванків у напрямку до Чорнобильської АЕС.

Сіверський напрямок

Противник зосередився на проведенні диверсійно-розвідувальної діяльності, інженерному облаштуванні позицій і артилерійських ударах по позиціях ЗСУ та об'єктах інфраструктури в районі Чернігова.

У напрямку Броварів помічено часткове відведення підрозділів із зайнятого окупантами району в бік кордону з російською федерацією.

Слобожанський напрямок

Загарбники блокують місто Харків і завдають артилерійських ударів по житлових кварталах міста.

Біля Ізюма ворог нарощує зусилля завдяки переміщенню окремих підрозділів зі складу 20-ї загальновійськової армії та 1-ї танкової армії. Завдає ракетно-бомбових ударів і проводить артилерійські обстріли.

Донецький напрямок

Противник активізував вогневий вплив і штурмові дії. І далі завдає авіаційних і ракетних ударів по населених пунктах. Основні зусилля російські загарбники зосередили на захопленні міст Попасна, Рубіжне та Маріуполь.

Південнобузький напрямок

Загарбники намагаються відновити боєздатність своїх військ, поповнити боєприпаси та резерви паливно-мастильних матеріалів. Продовжують інженерне облаштування захоплених рубежів. Вогнем артилерії й ударами авіації намагаються сковувати дії підрозділів ЗСУ.

Ситуація з вибухом на складах боєприпасів у Бєлгороді

ГШ ЗСУ інформує, що в російському Бєлгороді сталася самовільна детонація складу боєприпасів. Раніше в інформаційному полі України активно поширювалася інформація про те, що вибух на складах Бєлгорода стався внаслідок української атаки ТРК «Точка». Нагадаємо, що Бєлгород розташований у 30 км від кордону з Харківською областю та приблизно в 60 км від Харкова.

«Вибух стався внаслідок нехтування правилами безпеки та порушення вимог транспортування боєприпасів», — наголосили в ГШ ЗСУ.

Водночас у Генштабі уточнили, що ситуація стала прикладом типового для російських військових масового використання застарілих небезпечних боєприпасів, зокрема часів Другої світової війни.

«Лише вчора ГШ ЗСУ попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезну кількість яких росія розмістила в районі Чорнобильської АЕС. Росія має негайно вивести свої війська з Чорнобильської зони», — заявили в Генштабі.

Угруповання сил оборони продовжує оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉