Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Директор «Турбоатома» розповів, що чекає на підприємство після об'єднання з «Елеткротяжмашем»

Cкриншот/youtube

Cкриншот/youtube

В кінці серпня 2021 Кабінет міністрів розпорядився об'єднати два стратегічних підприємства українського машинобудування Завод «Електроважмаш» і «Турбоатому» в одну структуру. Про подальші плани нового об'єднаного підприємства і що чекає їх трудові колективи розповів гендиректор «Турбоатому» Віктор Суботін.

Нова назва та ризики для заводів

У проекті рішення зборів акціонерів «Турбоатома» від 27 серпня акціонерне товариство «Турбоатом» змінює назву на акціонерне товариство «Українські енергетичні машини».

Безумовно, це пов'язано зі злиттям, так як новостворене підприємство буде виробляти не тільки турбіни, а й генератори та іншу продукцію, яка є в номенклатурі «Електроважмашу». Назва — це наша загальна пропозиція від обох заводів, оскільки вона представляє всю лінійку продукції.

Звичайно, певні незручності будуть. Ми їх вже зараз відчуваємо, коли даємо інформацію нашим постійним замовникам, що буде така зміна назви. Але це не критично, так як ці заводи виробляють одиничну продукцію під конкретного замовника, цикли виробництва і турбін, і генераторів займають місяці, а іноді роки. Ми знаємо кожного наявного і потенційного замовника. З нами мають справу не тому, що назва красиве, а тому що ми серйозні виробники.

Інші ризики в об'єднанні заводів

Ми зараз плідно працюємо по загальній структурі виробництва, планування, постачання, продажу продукції. На мій погляд, певний перекіс у колег (Завод «Електроважмаш» — The Page) відбувся в частині великої кількості інженерно-технічних працівників і зменшеної кількості промисловців. Я бачу, що там є великі резерви по оптимізації управлінської вертикалі. Ми дали свої пропозиції і колеги їх в цілому схвалили.

Ми дали пропозиції за прикладом «Турбоатома». У нас вертикаль економічної служби, як планування, так і управління, централізовані технологічні служби та служби контролю. Все це підпорядковано члену дирекції — заступнику генерального директора, який відповідає за цей напрямок. У цехах форумі дубляжу цих функцій і це зменшує кількість людей, які займаються паперами. Це треба скорочувати (на «Електроважмаш» — The Page). Це перша складова.

Далі: у нас турбіни продають конструктори, тому що це складна техніка, і замовник повинен розуміти, що йому запропонують саме той продукт, який йому потрібен. Економісти, маркетологи вже потім все це оформлять в договір. Ми 10 років тому об'єднали конструкторів і маркетологів в одну службу. На «Електроважмаші» конструктори поки підпорядковані головному інженеру.

Борги «Електроважмашу» по заробітній платі

Наскільки я знаю, на сьогодні є заборгованість із зарплати за липень на «Електроважмаші». На «Турбоатомі» заборгованості немає. За перше півріччя цього року на «Електроважмаші» кредиторська заборгованість більше дебіторської на 1 мільярд триста або чотириста мільйонів (гривень — The Page). Це, безумовно, великі кошти, це борги, які потрібно буде віддавати вже об'єднаному підприємству. По балансу «Турбоатома» трохи навпаки: дебіторка вище кредиторки якраз на 1,3 млрд грн. Це вирівнює баланс «Турбоатома» і «Електроважмашу».

Очікування із зарплати на «Електроважмаші»

У нас 16 тис. Грн, на «Електроважмаш» вона менше десь на половину. Але там ситуація інша. Більшість людей, яким потрібно виплачувати заробітну плату, це незайняті, яким треба платити дві третини окладу. Якщо ми платимо за роботу, то на «Електроважмаші» це поки простий. Безумовно, після злиття зарплати виростуть до рівня «Турбоатома», адже це єдиний колектив, єдина команда, єдина відповідальність.

Портфель замовлень в «Турбоатомі»

У нас портфель замовлень в цьому році — понад 2 млрд грн. Наступного року плануємо його не зменшується по нашій продукції. У «Електроважмашу» портфель замовлень, скажімо так, нижче. Я думаю, десь наполовину менше.

Коли завершиться об'єднання

Пройшли збори (акціонерів — The Page) на «Турбоатомі» і «Електроважмаші». Потім за результатами дев'яти місяців, за балансовими показниками, відбудеться об'єднання балансів. Потім підпишуть два директора передавальний акт від «Електроважмашу» і «Турбоатому». І все — це вже момент відліку об'єднаної компанії — буде підписаний договір про злиття, в якому будуть врегульовані номінал і вартість акцій, частини двох акціонерних товариств. Жовтень, середина листопада — фактична процедура об'єднання відбудеться.

«Електроважмаш» спеціалізується на виробництві гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.

В січні — вересні 2020 року підприємство отримало збиток у розмірі 360,97 млн грн, що в 12,7 рази більше показника за аналогічний період 2019 року. Чистий дохід «Електроважмашу» скоротився майже в 2,2 рази — до 635,38 млн грн.

«Турбоатом» — єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Державі в особі Фонду держмайна України належать понад 75,22% акцій компанії. Найбільшим міноритарним власником є Костянтин Григоришин (15,34% акцій) через венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент». Ще 5,598% належать кіпрській Biscone Ltd., пов'язаної з холдингом російського мільярдера Олексія Мордашова.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини