Facebook Pixel

Завершено розслідування нанесення 13,7 млн грн збитків «Електроважмашу»

Посадові особи «Електроважмашу» продавали продукцію через свого посередника. Фото: Facebook / ДП завод «Електроважмаш»

Посадові особи «Електроважмашу» продавали продукцію через свого посередника. Фото: Facebook / ДП завод «Електроважмаш»

П'ятьом підозрюваним у нанесенні 13,7 грн збитків державному підприємству «Електроважмаш» відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед направленням справи до суду. Таким чином завершено розслідування третьої корупційної схеми на підприємстві, говориться в офіційному повідомленні НАБУ.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковані як зловживання владою або службовим становищем.

Підозрюваними є:

  • два заступника директора та начальник управління «Електроважмашу»;
  • кінцевий бенефіціар і директор чеської компанії.
Telegram Logo

Як встановило слідство, у 2017 році посадові особи «Електроважмашу» при посередництві підконтрольної їм компанії, зареєстрованої у Чехії, організували продаж запасних частин литовської компанії.

«Електроважмаш» продав ці запчастини за 600,3 тис. євро, а литовська компанія заплатила за них 1,22 млн євро. В результаті «Електроважмаш» недоотримав 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснювали з листопада 2017 року. Про підозру посадовим особам повідомлено 17 березня 2020 року.

Більше про корупцію на «Електротяжмаші» можна прочитати тут.

Контекст. У жовтні 2019 року Мінекономіки передало «Електроважмаш» на приватизацію. Раніше підприємство входило в список стратегічних. Воно виробляє гідро- і турбогенератори для ТЕС і АЕС, електродвигуні для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного і міського транспорту. Поставляє продукцію в Росію, Індію, Казахстан, Панаму, Мексику. У 2018 році підприємство отримало 4 млн грн чистого прибутку, а в 2017-му – 8,5 млн грн.

У листопаді Кабмін погодив призначення виконуючим обов'язки директора «Електроважмашу» Віктора Бусько. Новий глава «Електроважмашу» повинен підготувати підприємство до продажу. Про це заявив глава ФДМ Дмитро Сенниченко. «Продамо – отримає бонус», – сказав він.

Коментарі

Всі новини