ОАЕ обмежать реекспорт до росії товарів, які йдуть на війну з Україною
Представник Європейського Союзу повідомив державам-членам, що Об’єднані Арабські Емірати погодилися обмежити реекспорт до росії товарів, які використовуються у військових цілях в Україні. Туреччина розглядає аналогічний захід. Про це пише Bloomberg.
Ці кроки стосуватимуться прямого реекспорту та означатимуть перемогу для союзників України, які намагаються перекрити потік військових товарів до росії.
Останніми місяцями ЄС посилив тиск щодо забезпечення дотримання торговельних санкцій, особливо зосередившись на стримуванні можливості кремля отримати в свої руки список товарів високого пріоритету, який охоплює десятки технологій і компонентів, які використовуються в зброї, знайденій в Україні, або необхідні для її виробництва.
Офіційний представник ОАЕ заявив, що вони обмежують експорт і реекспорт виявленої продукції подвійного використання в зони конфлікту та мають законодавчу структуру експортного контролю, за допомогою якої вони постійно контролюють експорт продукції подвійного використання. Посадовець додав, що ОАЕ продовжують тісний діалог з міжнародними партнерами щодо війни в Україні та її наслідків для світової економіки.
Після того, як ЄС і його союзники з «Великої сімки» заборонили експорт цих товарів до росії, москві вдалося обійти обмеження, імпортуючи товари через треті країни Центральної Азії, а також Туреччину, ОАЕ та інші.
Союзники України відвідували багато з цих країн, намагаючись переконати їх стримати торговельні потоки. Держави ЄС повідомили, що останні дані показують, що прямий експорт до росії з багатьох із цих країн нині почав падати, але він залишається вищим за довоєнний рівень, кажуть експерти.
Китай і Гонконг стали юрисдикцією, що викликає головне занепокоєння, на них припадає понад 80% закупівель росією високопріоритетних товарів, заявили анонімні джерела.
Нові шляхи постачання
Кремль також, ймовірно, зміг розробити нові маршрути постачання, причому торгівля пріоритетними товарами з Туреччини та Сербії до Казахстану та Киргизстану демонструє безпрецедентний та аномальний сплеск, оскільки компанії шукають більш заплутані маршрути, навіть якщо прямі обмежені.
Одна з цілей торговельних санкцій і дипломатичних контактів блоку з цими так званими середніми країнами полягає в тому, щоб зробити імпорт росії якомога дорожчим.
Останні обмежувальні заходи ЄС включали різноманітні інструменти для боротьби із застосуванням санкцій, наприклад механізм, який забороняв би експорт певних товарів компаніям третіх країн, а також фірмам, які займаються лістингом. США та Велика Британія також наклали санкції на кілька компаній третіх країн.
Очікується, що пакет санкцій, який ЄС збирається запропонувати найближчими днями, включатиме додаткові заходи та списки. Також очікується, що блок поширить торгові обмеження на більше товарів, включаючи зварювальні апарати.
Виклик
Однією з труднощів, з якою стикається ЄС, є те, що багато з цих країн занадто повільно надають своєчасні дані про торгівлю або взагалі не надають інформацію, що ускладнює повну оцінку питання.
Підкреслюючи масштаби виклику, цього тижня державам-членам було повідомлено, що з січня по липень понад 20 тис. фірм експортували до росії пріоритетні товари на суму близько 7 мільярдів євро.
Переважна більшість цих компаній розташовані в Китаї та Гонконгу, за ними йдуть Туреччина, ОАЕ — на які припадає 6% і 4% торгів відповідно, Таїланд, Малайзія, Тайвань, Сінгапур і В’єтнам. Основна маса торгів здійснюється невеликою кількістю фірм.
Декілька країн, включаючи Казахстан і Киргизстан, застосовують експортний контроль щодо найбільш чутливих товарів, але ці запевнення часто важко перевірити.