Facebook Pixel

Нові правила в'їзду до України: кого пустять без ПЛР-тесту

Автор
Для в'їзду в Україну потрібен ПЛР-тест, антиген-тест або сертифікат про вакцинацію. Фото: Pixabay

Для в'їзду в Україну потрібен ПЛР-тест, антиген-тест або сертифікат про вакцинацію. Фото: Pixabay

З 7 червня в Україні змінюються правила в'їзду в країну для іноземців і громадян України. Про це повідомляється в постанові № 583 від 2 червня, опублікованій 7 червня.

Для в'їзду на територію України іноземці, громадяни та особи без громадянства повинні пред'явити один із трьох документів:

  • результат ПЛР-тесту на коронавірус;
  • результат експрес-тесту на антиген;
  • сертифікат про проходження повного курсу вакцинації.
Telegram Logo

Результати тестів на коронавірус повинні бути не старше 72 годин. Сертифікат вакцинації повинен містити дані про щеплення однією з вакцин, які визнає ВООЗ (і Україна). Документи потрібно пред'являти англійською мовою або з перекладом на англійську мову.

Нагадаємо, в Україні щеплення проти коронавірусу роблять такими вакцинами:

Іноземці, які постійно проживають в Україні, можуть в'їжджати без тестів, але за умови 14-денної самоізоляції, якщо у них немає результатів ПЛР-тесту, антигену або сертифікату. Можна також зробити тест на коронавірус на території України і припинити цим самоізоляцію. Як і раніше для цього годиться тільки ПЛР-тест.

Контекст. Українські громадяни та іноземці з 24 травня 2021 року повинні були здати ПЛР-тест на коронавірус, коли в'їжджають в Україну, — не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону.

Також із 7 квітня 2021 року іноземці, які в'їжджають в Україну, мають назвати мету візиту в країну, а також показати поліс страхування та негативний результат тесту на коронавірус. Без мети або одного з документів в Україну нікого не пустять.

Коментарі

Всі новини