Facebook Pixel

Нові правила в'їзду до України: тест або самоізоляція для всіх і з будь-якої країни

Кабмін встановив нові правила для в'їзду в Україну для всіх з 22 березня 2021 року. Фото: УНІАН

Кабмін встановив нові правила для в'їзду в Україну для всіх з 22 березня 2021 року. Фото: УНІАН

Кабінет міністрів змінив умови в’їзду іноземців і громадян України на територію держави. Так, згідно з постановою уряду, ухваленою 22 березня, усі, хто приїжджає з-за кордону, мають піти на самоізоляцію на 14 днів або надати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, який вони зробили не пізніше, ніж за 48 годин до прибуття.

Щодо іноземців, то вони можуть перетинати український кордон, якщо мають поліс страхування, а також ПЛР-тест, який зроблено не пізніше ніж за 72 години. Раніше йти на самоізоляцію мали лише ті особи, які їхали до України з країн «червоної» зони (зі значним поширенням коронавірусу), а зараз обмеження поширюються й на країни «зеленої» зони. Нові правила почали діяти з 22 березня 2021 року.

Кого звільнять від самоізоляції:

  • українців, які не досягли 12-річного віку;
  • водіїв і членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
  • українців, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
  • українців, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не пізніше ніж за 48 годин до перетину державного кордону.
Telegram Logo

Однак дозволяється в'їзд без самоізоляції з окупованих територій України для вакцинації за запрошенням на щеплення з унікальним ідентифікатором.

Українці, які підлягають самоізоляції, муситимуть встановити й активувати мобільний застосунок «Вдома» або їх відправлять на обсервацію. Встановлення сервісу перевірятиме Державна прикордонна служба під час перетину кордону країни або контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, Автономній Республіці Крим і Севастополі.

Контекст. Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначав, що Україна оновить умови в'їзду до країни для іноземців і вимагатиме в них обов'язковий негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини