Facebook Pixel

Туреччина раптово змінила правила в'їзду українців і повернула ПЛР-тести

Автор
З 1 червня українським туристам в Туреччині знову потрібен ПЛР-тест. Фото: Pixabay

З 1 червня українським туристам в Туреччині знову потрібен ПЛР-тест. Фото: Pixabay

Уряд Туреччини повернув вимогу для пасажирів, які прибувають з України, в обов'язковому порядку надавати результат ПЛР-тестування на коронавірус. Нові правила будуть діяти з 1 (фактично — з 2) по 30 червня включно.

Про це повідомило галузеве видання Avianews з посиланням на представництво турецького лоукостера Pegasus Airlines.

Нові правила в'їзду до Туреччини

Нові вимоги містяться в повідомленні для льотного складу NOTAM №A2932/21, яке було опубліковано ввечері 31 травня. Представники авіакомпанії розповіли виданню, що 1 червня українці без ПЛР-тестів все ще можуть потрапити до Туреччини, але з 2 червня вже будуть діяти нові правила.

Telegram Logo

Пасажир, який прибуває на відпочинок до Туреччини, повинен мати при собі результати негативного ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого не пізніше ніж за 72 години до прибуття.

Аналогом ПЛР можуть бути результати експрес-тесту на антиген, зробленого не пізніше ніж за 48 годин до прильоту в аеропорт Туреччини.

Інформацію про необхідність ПЛР-тестів підтвердили і в МЗС України.

«З 01.06.2021 р.Туреччина вводить обов'язкову вимогу наявності негативного ПЛР-тесту "COVID-19" при перетині кордону для осіб, які прямують з України», — йдеться в повідомленні на інтерактивній карті міністерства.

Кого пустять до Туреччини без ПЛР-тесту:

  • пасажирів, які пройшли повний курс вакцинації та у яких після другого щеплення пройшло не менше 14 днів (за наявності відповідних документів);
  • пасажирів, які вже перехворіли на коронавірус за 6 місяців до моменту прибуття в Туреччину;
  • пасажирів, які прямують через територію Туреччини транзитом;
  • екіпажі літаків.

Контекст. З 15 травня Туреччина скасувала норму про обов'язкову наявність результатів ПЛР-тесту на коронавірус для пасажирів з України та ще 16 держав. Із 17 травня нові правила поширилися на всіх громадян України, які прибували до Туреччини наземним, морським і повітряним транспортом.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини