Facebook Pixel

НКРЕКП з 1 червня позбавить ліцензії Дніпрогаз Фірташа

НКРЕКП забере ліцензію з розподілу природного газу у АТ «Дніпрогаз». Остання належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Про це повідомляє НКРЕП.

Згідно повідомлення, це пов’язано з тим, що Міненерго розірвав договір з АТ «ДНІПРОГАЗ» на використання державної газорозподільчої системи та їх складової. Одночасно Міненерго передало їх ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ». Також ТОВ «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ» заключило договір оренди у Дніпрогазу складових газорозподільчої системи та майна підприємства. Таким чином Дніпрогаз остаточно уходить з ринку розподілу газу Дніпропетровщини.

Чому Дніпрогаз Фірташа припинив обслуговувати абонентів

Кабмін міністрів передав в управління підприємству Групи «Нафтогаз» — «Чорноморнафтогаз» — раніше заарештовані активи операторів газорозподільних систем, зокрема, пакети акцій «Харківгазу» та «Дніпрогазу» в травні 2022 року.

НАК «Нафтогаз України» у вересні 2022 року зареєстрував ТОВ «Газорозподільні мережі України» (Газмережі), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи. У січні 2023 року «Нафтогаз» почав інтегрувати «Дніпрогаз» і «Харківгаз» у свою структуру, зокрема шляхом зміни менеджменту. РГК назвав це рейдерським захопленням.

У травні 2023 року СБУ спільно з БЕБ провели обшуки в топменеджерів РГК, ТОВ «ЙЕ Енергія» та облгазів, пов'язаних з Фірташом. За даними БЕБ, топменеджери облгазів, що належать Фірташу, брали участь у розкраданні коштів із комунальних платежів, що призначалися для закупівлі газу. Надалі ці кошти виводилися на підконтрольні підозрюваним фірми та привласнювалися. Збитки, завдані державі за 2016 — 2022 роки, становили понад 18 млрд грн.

Суд обрав п’ятьом керівникам облгазів запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення відповідної застави. Зокрема, очільнику АТ «Закарпатгаз» — 169 млн грн, «Львівгаз» — 155 млн грн, «Вінницягаз» — 186 млн грн, «Дніпропетровськгаз» — 160 млн грн і «Хмельницькгаз» — 228 млн грн. 25 травня керівникам АТ «Івано-Франківськгаз» і АТ «Сумигаз» вручили підозри.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉