У другому півріччі Нацбанк введе в обіг новий фінансовий інструмент – процентний своп з банками. Регулятор вважає, що це сприятиме пожвавленню банківського кредитування.
Процентний своп – це похідний фінансовий інструмент у формі угоди між двома сторонами про те, що у певні дати одна із сторін заплатить іншій різницю між відсотками, які нараховуються на суму свопа за фіксованою та плаваючою ставками.
«Важливою складовою механізму ціноутворення за цим інструментом є рівень короткострокових ставок міжбанківського ринку, які корелюють з обліковою ставкою НБУ», – зазначають у Нацбанку. Та уточнюють, що у банків, які укладатимуть процентні свопи, з'явиться додатковий стимул коригувати власну процентну політику у відповідності до динаміки облікової ставки.

Крім того, регулятор впевнений, що його участь на ринку процентних свопів дозволить банкам знижувати власні процентні ризики. Це зі свого боку сприятиме розвитку довгострокового кредитування як підприємців, так і населення, зокрема іпотеки.
Порядок встановлення відсоткових ставок за операціями своп і умови проведення Нацбанком таких операцій з банками на міжбанківському ринку регламентуватимуться окремими актами, роботу над якими в Нацбанку обіцяють завершити протягом найближчих місяців.
Контекст. Своп з банками – не єдина приємна обіцянка регулятора. Діюче зараз обмеження для юридичних осіб на купівлю валюти під зобов'язання за зовнішньоекономічними контрактами (NDF) буде скасовано, тільки-но підпишуть меморандум з Міжнародним валютним фондом. Про це заявив заступник голови правління НБУ Олег Чурий.
Національний банк також представив для обговорення пропозиції до проєкту закону «Про платіжні послуги», який регулюватиме діяльність українського ринку платежів і переказу коштів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!