Facebook Pixel

НБУ почав публічне обговорення пропозицій до законопроекту про платіжні послуги

Національний банк представив для обговорення пропозиції до проєкту закону «Про платіжні послуги», який буде регулювати діяльність українського ринку платежів і переказу коштів.

«Основна мета оновлення законодавства – підвищити конкурентоспроможність ринку платежів, зробити його універсальним і гнучким. Як наслідок, з'являться нові платіжні продукти і сервіси, знизиться вартість послуг для клієнта, – зазначив заступник голови НБУ Сергій Холод. – Законопроєкт враховує не тільки вимоги європейських регуляторних актів, але й локальні особливості українського ринку. Він є масштабним і комплексним, торкається питань фінансового моніторингу, валютного регулювання та електронних грошей».

Чинний закон про платіжні системи та переказ коштів в Україні, який було прийнято ще в 2001 році, морально застарів та не відповідає вимогам сьогоднішнього дня.

Протягом лютого НБУ планує провести спільні наради з представниками професійної спільноти, щоб обговорити бачення необхідних законодавчих змін щодо платіжного ринку.

Регулятор закликає всі зацікавлені сторони до активного обговорення та надання пропозицій, які можуть поліпшити і доповнити ідеї щодо реформування платіжного законодавства.

Додатково

Сальдо операцій з купівлі та продажу валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку в січні 2020-го склало $98 млн, що є найгіршим показником з січня минулого року.

Богдан Данилишин, голова ради НБУ, зазначив: «Національний банк встановив облікову ставку на рівні 11% з 31 січня 2020 року, знизивши її на 2.5 п. п. Як експерт можу сказати, що рівень облікової ставки повинен перебувати в межах 7-8%. Він включає 4,1% (рівень інфляції в 2019 році) плюс 3 п. п. — рівень нейтральної ставки для України. Зниження облікової ставки є правильним, але запізнілим кроком на шляху пом'якшення монетарної політики».

Подякувати 🎉