Facebook Pixel

НБУ оскаржить рішення суду у справі Шевкі Аджунера та Ощадбанку

Нацбанк (НБУ) не погодився з рішенням Окружного адмінсуду щодо визнання протиправною відмову регулятора у погодженні кандидатур Шевкі Аджунера, Дмитра Власова та Олексія Резнікова на посади в Ощадбанку. НБУ збирається оскаржити рішення суду першої інстанції.

Як повідомила пресслужба НБУ, погодження голови та членів наглядових рад банків є компетенцією виключно регулятора. Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук зауважив, що рішення суду є неконституційним, адже НБУ, відповідно до банківського законодавства, має певні повноваження. Ба більше, чинне законодавство не допускає втручання органів держвлади та інших держорганів у роботу регулятора.

Згідно з повідомленням, причинами відмови Шевкі Аджунеру був конфлікт інтересів, тому що він є головою наглядових рад «Укренерго» та «Укрзалізниці», які є клієнтами банку. Також закон забороняє призначати члена наглядової ради, якщо це призведе до конфлікту інтересів. Крім того, причиною стало неналежне виконання Аджунером обов'язків голови наглядової ради банку.

Дмитру Власову відмовили через неналежний рівень профпідготовки та неналежне виконання обов’язків члена Комітету наглядової ради Ощадбанку з питань призначень та винагород і Комітету з ризиків

Олексію Резнікову відмовили через неналежне виконання обов’язків голови Комітету наглядової ради Ощадбанку з питань призначень та винагород.

Перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що відмова Нацбанку Аджунеру, Власову та Резнікову в погодженні на посади відповідає реформі корпоративного управління. Також регулятор враховував безвідповідальне ставлення кандидатів до їхніх обов’язків.

Контекст. Окружний адміністративний суд Києва 18 лютого став на сторону ексочільника представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера у справі проти Нацбанку, який минулого року не погодив його призначення на посаду голови наглядової ради Ощадбанку.

У середині серпня 2019 року Нацбанк відмовив у погодженні членів наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку. В Ощадбанку на це відреагували жорстко та назвали позицію НБУ ударом по репутації. Шевкі Аджунер — призначений голова наглядової ради Ощадбанку – таке рішення оскаржив у суді. Але на сторону регулятора став Світовий банк. Останній вважає, що Нацбанк діяв у межах своїх повноважень.

Уряд 1 жовтня достроково припинив повноваження голови та членів наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, Олексія Грінченка, Даніеля Білака, Дмитра Власова, Олексія Резнікова, а також голови наглядової ради Укрексімбанку Пауля Торстена.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉