Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

НБУ оскаржить рішення суду у справі Шевкі Аджунера та Ощадбанку

Нацбанк (НБУ) не погодився з рішенням Окружного адмінсуду щодо визнання протиправною відмову регулятора у погодженні кандидатур Шевкі Аджунера, Дмитра Власова та Олексія Резнікова на посади в Ощадбанку. НБУ збирається оскаржити рішення суду першої інстанції.

Як повідомила пресслужба НБУ, погодження голови та членів наглядових рад банків є компетенцією виключно регулятора. Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Нацбанку Віктор Григорчук зауважив, що рішення суду є неконституційним, адже НБУ, відповідно до банківського законодавства, має певні повноваження. Ба більше, чинне законодавство не допускає втручання органів держвлади та інших держорганів у роботу регулятора.

Згідно з повідомленням, причинами відмови Шевкі Аджунеру був конфлікт інтересів, тому що він є головою наглядових рад «Укренерго» та «Укрзалізниці», які є клієнтами банку. Також закон забороняє призначати члена наглядової ради, якщо це призведе до конфлікту інтересів. Крім того, причиною стало неналежне виконання Аджунером обов'язків голови наглядової ради банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Дмитру Власову відмовили через неналежний рівень профпідготовки та неналежне виконання обов’язків члена Комітету наглядової ради Ощадбанку з питань призначень та винагород і Комітету з ризиків

Олексію Резнікову відмовили через неналежне виконання обов’язків голови Комітету наглядової ради Ощадбанку з питань призначень та винагород.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова зазначила, що відмова Нацбанку Аджунеру, Власову та Резнікову в погодженні на посади відповідає реформі корпоративного управління. Також регулятор враховував безвідповідальне ставлення кандидатів до їхніх обов’язків.

Контекст. Окружний адміністративний суд Києва 18 лютого став на сторону ексочільника представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера у справі проти Нацбанку, який минулого року не погодив його призначення на посаду голови наглядової ради Ощадбанку.

У середині серпня 2019 року Нацбанк відмовив у погодженні членів наглядової ради Ощадбанку та Укрексімбанку. В Ощадбанку на це відреагували жорстко та назвали позицію НБУ ударом по репутації. Шевкі Аджунер — призначений голова наглядової ради Ощадбанку – таке рішення оскаржив у суді. Але на сторону регулятора став Світовий банк. Останній вважає, що Нацбанк діяв у межах своїх повноважень.

Уряд 1 жовтня достроково припинив повноваження голови та членів наглядової ради Ощадбанку Шевкі Аджунера, Олексія Грінченка, Даніеля Білака, Дмитра Власова, Олексія Резнікова, а також голови наглядової ради Укрексімбанку Пауля Торстена.

Коментарі

Всі новини